Jump to content

وسایل مورد نیاز برای سفری خاطره انگیز


youka

Recommended Posts

برنامه ریزی برای سفر فقط به معنای رزرو هتل و بلیط هواپیما نیست، فاکتورهای زیادی در لذتبخش بودن سفر دخیل هستند که وجود هر کدام از آنها می تواند مسافرت را بیشتر به یاد ماندنی کند. مثلا تا به حال بارها برای همه ی ما پیش آمده که همه ی جوانب سفر را در نظر گرفته ایم اما یکی از وسایل شخضی و ضروری مان را جا گذاشته ایم و همین باعث مشکل شده است. این مطلب برگرفته از سایت هتل لانگ بیج ریزورت آلانیا است .

در هر نوع سفری، چه سفر تفریحی و گردشگری و چه حتی سفر زیارتی، لوازمی هستند که مشترکند و همراه داشتن آنها توصیه می شود:

چتر، برای جلوگیری از غافلگیر شدن!

فرقی نمی‌ کند که شما چند بار هواشناسی مقصد سفرتان را چک کرده باشید، در هر صورت آب‌ وهوا می ‌تواند همیشه غیر منتظره باشد. اگر اخبار هواشناسی را دنبال کنید می بینید که تا حدی آب و هوا را پیش بینی می کنند اما همیشه درست نیست چون در واقع وضعیت جوی ذاتا چیزی نیست که بتوان قطعی از آن حرف زد. حتما تا حالا برای شما هم اتفاق افتاده است که به خاطر شرایط جوی بارانی، برنامه ‌تان را عوض کرده یا حتی منحل کرده‌ اید. همین یک دلیل کافی است تا راضی شوید که باید چتر همراهتان ببرید!

چراغ ‌قوه، همیشه آماده باشید!

شاید با خودتان بگویید مثلا در یک سفر زیارتی، چراغ قوه به چه دردی می خورد! اما تجربه همیشه ثابت کرده که داشتن یک چراغ قوه در سفر می تواند خیلی کارگشا باشد. فرض کنید در جایی هستید که برق ندارد یا به هر دلیل تاریک است، داشتن یک چراغ قوه در این موارد خیلی موثر و راهگشا است. در ضمن به فکر چراغ قوه ی گوشیتان هم نباشید، این احتمال را بدهید که به هر دلیل مثل تمام شدن شارژ گوشیتان، نتوانید از چراغ قوه ی  آن استفاده کنید. باور کنید همراه بردن یک چراغ قوه نه سنگین است نه جای زیادی می گیرد!

کمک‌های اولیه، حادثه در نمی زند!

مطمئنا هیچ کس دوست ندارد که سفرش با سردرد، تب و یا یک بیماری و جراحت اتفاقی خراب شود اما از آنجاییکه حادثه خبر نمی کند، خوب است جعبه کمک های اولیه ای همراهتان داشته باشید. در ضمن، قرص ویتامین هم یکی از داروهای مهمی است که علاوه بر چسب زخم، بتادین، بانداژ و تجهیزاتی از این قبیل، بهتر است در جعبه داشته باشید.

بالشت، خوابی راحت!

ارگ مسیرتان طولانی باشد هر چقدر هم که زیبا باشد، شاید دوست داشته باشید تا کمی استراحت کنید. در واقع استراحت چیزی است که هر کسی به آن نیاز دارد فرقی هم نمی کند در قطار باشید، هواپیما یا ماشین؛ در هر صورت یک بالشت کوچک می تواند استراحت لذتبخشی در طول سفر به شما هدیه دهد.

بلندگوهای بلوتوثی! شادی در اوج!

افرادی هستند که حتی نمی توانند لحظه ای بدون موسیقی زندگیشان را تصور کنند. حتی اگر تا این اندازه هم عاشق موسیقی نباشید، تصور کردن سفر بدون موسیقی دردناک است! به همین دلیل است که همراه داشتن یکی از این بلندگوها می تواند حستان را عوض کند. مطمئن باشید هیچ چیز مثل موسیقی، آدم را سرحال نمی آورد.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...