Jump to content

با معروف ترین اپلیکیشن های سفرهای خارجی آشنا شوید


youka

Recommended Posts

با پیشرفت تکنولوژی حالا اپلیکیشن های سفری وجود دارند که اطلاعات بسیار مفیدی را درباره مثلا بهترین زمان برای رزرو پروازهای خارجی و چیزهایی از این دست می دهند. این اپلیکیشن های سفر با تهیه عکس از لیست پرواز و ترجمه ی آن به زبان مورد نظر می توانند فهرستی از پروازهای موجود در لیست انتظار را نمایش دهد. در حال حاضر چیزی در حدود دو میلیون اپلیکیشن سفر وجود دارد که همگی برای آسان تر کردن و لذت بخش تر کردن سفر به کمک انسان آمده اند. این مطلب برگرفته از سایت هتل لانگ بیج ریزورت آلانیا است .

1-برای جستجوی هتل: استفاده از وب سایت Agoda (iTunes/Google Play)

 

وب سایت (Agoda) این امکان را فراهم آورده است که شما بتوانید تمام هتل های موجود در مکان مورد نظر را حتی در آخرین لحظه پیدا نمایید. این وب سایت بهترین گزینه برای انتخاب هتل برای گذراندن تعطیلات است چراکه چیزی در حدود ۹۲۵۰۰۰ نام هتل مختلف را در خود جای داده است. جستجو در این برنامه می تواند یک لیست از نام هتل ها و نقشه های مربوط به آن را فراهم آورد. تاریخ رزرو و حتی انتخاب محل اقامت از دیگر مزایای این نرم افزار است. این نرم افزار در عین ساده بودن بسیار پیچیده است. مشاهده ی قیمت هتل ها و رده بندی آن ها در ارزهای مختلف (قیمت پایه و کل) از دیگر ویژگی های این نرم افزار است. هر کدام از صفحات این وب سایت شامل تصاویر مربوط به هتل ها، امکانات آن، قیمت، و سایر اطلاعات مورد نیاز است.

۲. برای ترجمه ی زبان ها: ترجمه ی گوگل (iTunes/Google Play)

گوگل دارای چندین اپلیکیشن سفر است که استفاده از آن ها در طول سفر بسیار مفید خواهد بود. یکی از آن ها نرم افزار ترجمه است. ترجمه ی گوگل و یا همان گوگل ترنسلیت می تواند بالغ بر ۱۰۳ زبان مختلف را از طریق تایپ، صدا، و یا دوربین ترجمه نماید. لازم به ذکر است که این برنامه می تواند ۳۰ زبان زنده ی دنیا را از طریق عکس ترجمه نماید. استفاده از این برنامه می تواند نقش مهمی را برای صرفه جویی در زمان ایفا نماید. و اگر شما هیچ برنامه ای را برای اطلاعات بین المللی در اختیار ندارید، این نرم افزار می تواند با به کار گیری و دانلود ۵۰ زبان مختلف به شما کمک نماید.

۳. برای جستجوی غذا: نرم افزار Food spotting (iTunes/Google Play)

این برنامه به عنوان یک منوی بصری مناسب برای مواد غذایی موجود در منطقه در نظر گرفته شده است.این اپلیکیشن سفر با ارائه ی تصویر از غذاهای موجود در یک منطقه و همچنین اطلاعات کافی از آن ها می تواند گزینه های مناسب برای انتخاب غذا را فراهم آورد. در این برنامه کاربران می توانند نظرات سایر افراد پیرامون یک غذا را مشاهده نمایند. نمایش اطلاعات کافی در مورد رستوران های اطراف و همچنین غذاهای سرو شده در آن از دیگر مزایای این نرم افزار است. علاوه بر این، هر کدام از غذاها یک صفحه مخصوص از این برنامه را به خود اختصاص داده اند. برا مثال، اگر شما از مزه ی یک غذا خوشتان آمده و یا خوردن آن برای شما لذت بخش بوده است، می توانید به راحتی نظرات خود را از طریق این نرم افزار به سایر مسافران ابلاغ نمایید.

۴. برای یک نقشه مفید: نرم افزار MAPS.ME (iTunes/Google Play)

با وجود مشکلات مربوط به داده های تلفن همراه در خارج از کشور، این اپلیکیشن سفر امکان دانلود نقشه های بسیار مفیدی را به صورت رایگان فراهم خواهد نمود. این اپلیکیشن سفر می تواند برای رانندگی، پیاده روی، یا دوچرخه سواری مورد استفاده قرار گرفته و بهترین مسیر ممکن را به معرض نمایش درآورد. این برنامه دارای یک موتور جستجو است که می تواند نزدیک ترین و بهترین مسیر از جمله هتل ها، پمپ بنزین ها، و یا دستگاه های خودپرداز را به معرض نمایش درآورد.

۵. برای رانندگی و جاده های سفر: نرم افزار Waze (iTunes/Google Play)

برای انتخاب جاده های سفر، نرم افزار (Waze) بهترین گزینه ی موجود است. این برنامه یک نرم افزار نقشه برداری، ترافیکی، و جهت یابی بسیار مناسب است. رانندگان می توانند با استفاده از این نرم افزار اطلاعات ترافیکی و جاده ای موجود در یک منظقه را به سایر رانندگان ارسال نموده و در هزینه و وقت صرفه جویی نمایند. علاوه بر این، به اشتراک گذاری ایستگاه های گازی و یا حتی قیمت آن ها از دیگر مزایای این نرم افزار است.

۶. برای راهنمایی محلی: نرم افزار Cool Cousin (iTunes)

نرم افزار (Cool Cousin) یکی از جدید ترین برنامه های موجود برای ارائه ی نقشه ی محلی منطقه، آداب و رسوم، و صنایع موجود در آن است. در این برنامه شما نام شهر مورد نظر را انتخاب نموده و اطلاعات لازم پیرامون آن را بدست خواهید آورد. برای مثال، اگر شما قصد بازدید از لندن و غذاهای محلی آن را نموده اید، این برنامه می تواند راهنمای مناسبی برای انتخاب غذا، رستوران، و یا تراس مورد نظر باشد. این برنامه می تواند مشاوره های مختلفی را برای یک منطقه و یا شهر ارائه نماید. در حال حاضر، این نرم افزار بر بروی سیستم عامل هایی مانند آی فون، اپل، و آی پاد لمسی قابل نصب است. لندن، تل آویو، پاریس، رم، برلین، بارسلونا، لیسبون، و ریو دو ژانیرو از جمله شهرهایی به شمار می روند که در این نرم افزار گنجانده شده اند. توسعه دهندگان این برنامه تصمیم گرفته اند تا نسخه ی اندرویدی آن را نیز تهیه نموده و شهرهای بیشتری را بدان اضافه نمایند.

۷. برای تناسب اندام در سفر: نرم افزار Nike Training Club (iTunes/Google Play)

این نرم افزار کاربردی می تواند با بیش از صدها تمرین صوتی و تصویری واضح (زیر نظر کارشناسان) برای ورزش در هر نقطه از جهان مناسب باشد. این برنامه امکان ورزش بدون تجهیزات باشگاهی را فراهم خواهد نمود. برنامه ریزی بر اساس زمان، شدت ورزش، و عوامل دیگر از جمله مواردی است که در این نرم افزار گنجانده شده است.

۸. برای حیوانات خانگی: نرم افزار Pet First Aid (iTunes/Google Play)

این اپلیکیشن سفر توسط صلیب سرخ آمریکا ایجاد و به عنوان یک منبع ضروری برای صاحبان سگ و گربه در نظر گرفته شده است. این برنامه با داشتن دستورالعمل ها و توصیه های لازم در موارد اورژانسی می تواند برای به صاحبان حیوانات خانگی در طول سفر کمک نماید. در بخش اورژانس این برنامه، کاربران می توانند نزدیک ترین بیمارستان دامپزشکی در منطقه را پیدا نمایند. این برنامه ی کاربردی شامل یک هتل یاب مناسب برای حیوانات خانگی (هتل هایی که نگهداری از حیوانات در آن مجاز است) و یک راهنمای مناسب برای نگهداری از حیوانات در طول سفر با خودرو، هواپیما، و یا قایق است.

۹. برای تبدیل پول و ارز: نرم افزار Convert Any Unit Free (iTunes)

نرم افزار (Convert Any Unit Free) از جمله برنامه هایی است که در تبدیل سریع ارز کاربرد دارد. این اپلیکیشن سفر با بیش از ۵۹۰۰ واحد در ۴۴ دسته، به راحتی می تواند برای مقایسه ارز و یا تبدیل آن مورد استفاده قرار گیرد. در حال حاضر، این برنامه تنها بر روی سیستم عامل هایی مانند آی فون، اپل، و آی پاد قابل دسترسی می باشد.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...