Jump to content

چطور رستوران های خانگی را حین سفر پیدا کنیم؟


youka

Recommended Posts

درباره رستوران های دربسته بیشتر بدانید

فرق توریست های حرفه ای با توریست های معمولی چیست؟ یکی از مهم ترین تفاوت های یک توریست حرفه ای با توریست معمولی این است که توریست های حرفه ای در سفر خود سعی می کنند با مردم محلی آن منطقه بیشتر آشنا شوند و غذاهای محلی آن منطقه را امتحان کنند و کارهایی از این دست… یکی از بهترین تجربه هایی که پیشنهاد می کنیم حتما در سفرتان داشته باشید، صرف غذا در رستوران دربسته (Closed-door) است جایی که شما در خانه ی خود آشپز می نشینید و غذای محلی را میل کنید. ممکن است تا حالا هزاران بار سفر کرده باشید اما این رستوران ها را ندیده باشید که حق دارید. چون تبلیغ برای این رستوران ها کم است و علاوه بر آن باید کمی حس جستجویتان را بیشتر کنید تا بتوانید یکی از این رستوران ها را پیدا کنید. این مطلب برگرفته از سایت هتل لانگ بیج ریزورت آلانیا است .

درباره رستوران های دربسته

اگرچه ایده ی این رستوران ها خیلی جدید نیست اما هستند افرادی را که تا به حال حتی یکبار هم شانس غذا خوردن در این رستوران ها را نداشته اند.  در واقع شاید بتوان مهد این رستوران ها را در کوبا دانست چون برای اولین بار خانواده ای در کوبا تصمیم به برپایی چنین رستورانی در منزل خود گرفتند.

رستوران های دربسته یکی از بهترین جاها برای خوردن غذا به سبک افراد محلی آن هم با هزینه ی کم و بدون واسطه و با دست پخت سراشپزهای حرفه ای است.

چطور می توان رستوران های دربسته را پیدا کرد؟

یکی از اصلی ترین چالش ها در مورد این رستوران ها، پیدا کردن آنهاست چون جای آنها پنهان است و مثل رستوران های معمولی دیگر با تابلوی بزرگی در بالا، در چشم نیستند. این چالش وقتی بیشتر می شود که شما در یک کشور دیگر باشید البته طبق معمول اینترنت به کمک انسان ها آمده است و با وجود تعدادی وبسایت که به معرفی این رستوران ها پرداخته اند دیگر چندان جای نگرانی نیست. یکی از بهترین سایت هایی که در این مورد وجود دارد، gusta.com  که تمام آشپرخانه های محلی را به شما نشان می دهد. کار با این سایت هم اصلا سخت نیست. کافی است آدرس سایت را در مرورگرتان بزنید و بعد از باز شدن صفحه، شهر مورد نظرتان را انتخاب کنید تا رستوران های دربسته آن شهر به شما نشان داده شوند. با کمی جستجو می توانید چند سایت اینچنینی دیگر را هم پیدا کنید.

برای دیدن این رستوران ها و صرف غذا در آنها کجا برویم؟

البته که این رستوران ها فقط مختص شهرهای بزرگ دنیا نیستند و در خیلی از شهرهای کوچک هم دیده می شوند اما به طور کلی در شهری مثل پاریس در کشور فرانسه، تعداد این رستوران ها خیلی زیاد است. رستوران های دربسته ای که در حیات خلوت خانه های کوچک فرانسوی و باغچه ها بهترین غذاهای محلی را با سلیقه ی تمام به مشتری عرضه می کنند….

نکات مهمی که باید درباره رستوران های دربسته بدانید:

رستوران های دربسته مجوز ندارند و مالیاتی پرداخت نمی کنند در نتیجه باید ریسکی که بطور ذاتی در صرف غذا در این نوع رستورانها وجود دارد را بپذیرید.

معمولا منوی این رستوران ها ثابت است و قابلیت تغییر در لحظه را ندارد. بنابراین اگر محدودیت غذایی دارید یا نسبت به ماده‌ ی غذایی خاصی حساسیت دارید بهتر است که چند روز قبل از ملاقات این مسئله را به میزبان خود بگویید.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...