Jump to content

اینها غیر بهداشتی ترین اشیا هتل هستند!


youka

Recommended Posts

شاید فکر می کنید اگر یک هتل ۵ ستاره یا ۴ ستاره رزرو کرده اید به این معناست که همه چیز تمیز است و هیچ باکتری ای در انتظار شما نیست! اما اینطور نیست. بد نیست بدانید اتاق یک هتل، کثیف تر از یک خانه معمولی و حتی یک هواپیما است و در هر گوشه های از آن ممکن است میکروب های مخفی وجود داشته باشد. این مطلب برگرفته از سایت هتل آی سی گرین پالاس آنتالیا است .

کثیف ترین اشیایی که در همه ی هتل ها می تواند وجود داشته باشد

تحقیقاتی در مورد بهداشت هتل ها انجام شده است و طبق آن، حمام و کنترل از راه دور، از پرباکتری‌ ترین‌ مکان ‌های همه هتل ها هستند. این وسایل می ‌توانند یک خطر جدی برای سلامتی باشند. در واقع بهتر است بگوییم نگذارید ظاهر پاک اتاق شما را گول بزند! حتی گران‌ ترین و جذاب ‌ترین اتاق‌های هتل هم ممکن است میکروب ‌های مخفی داشته باشند. یادتان باشد اگر تخت‌ خواب‌ها به تمیزی چیده شده اند، به معنای پاک بودن ملافه‌ها نیست!

بعضی از مکان ‌هایی که زیاد لمس می ‌شوند مثل تلفن‌ ها، کلید برق و متکاها به میکروب و باکتری‌ های مضر آلوده هستند. همیشه دستمال مرطوب ضد عفونی همراهتان داشته باشید که همه اشیائی که به میکروب آلوده هستند را پاک کنید.

باور بکنید یا نه، کنترل تلویزیون یکی از کثیف ترین موارد در اتاق‌های هتل است. کارکنان هتل یک چرخ سریع در اتاق‌ها می ‌زنند و به ندرت چیزهایی مثل کنترل را ضد عفونی می‌ کنند.

بر اساس یک بررسی از ۵ هتل زنجیره‌ ای در آمریکا، تلفن‌ ها باکتری های زیادی داشتند. شاید کم تلفن را لمس کنند اما چون روی آن نفس می شکند، میکروب به راحتی در آن زیاد می شود. واقعیت این است که خیلی از خدمتکارها آن‌ها را تمیز نمی ‌کنند.

قبل از لمس کردن حمام مخصوصا سینک حمام، مراقب باشید.

تشک و فرشتان را قبل از خوابیدن چک کنید. بهتر است همراهتان جای خواب خود را به هتل ببرید.

بیشترین مشکلات تخت خواب در چیزهای مخفی داخل درزهای تشک هستند. تعجب نکنید اگر راهی به جای خواب شما پیدا کرده باشند!

یک مورد دیگر که خدمتکاران هتل از آن به راحتی می‌ گذرند که پر از آلودگی و میکروب هم هست، یخچال است.

به یخ احتیاج دارید؟ کافی است تماس بگیرید و از آنها، کیسه ای پلاستیکی برای نگهداری یخ درخواست کنید. این روش، از خوردن یخ آلوده به باکتری ‌های مضر جلوگیری می ‌کند. مطمئن باشید به شما نه نمی گویند!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...