Jump to content

چطور سفر کردن به کاهش وزن کمک می کند


youka

Recommended Posts

سفر باعث کاهش وزن می شود!

بله درست خواندید ما در این مقاله به شما می گوییم چطور با سفر کردن به وزن دلخواه خود بدون گرفتن رژیم نزدیکتر شوید.

استرس

استرس همان چیزی است که در طول یک سفر، از طریق راه های مختلفی ایجاد می شود و کاملا غیر قابل پیش بینی است. همان طور که می دانید انکار این نوع استرس ها غیر ممکن است. هرگز به این موضوع فکر نکنید که در مقصد (موگادیشو یا مالدیو) چه اتفاقی خواهد افتاد. توجه به مسائل موجود در فرودگاه گاتویک می تواند بر سیستم عصبی شما تاثیر گذاشته و یا از عمر شما کم نماید. طبق تحقیقات اخیر، استرس یک علت پزشکی ثابت شده برای از دست دادن وزن است. بالا رفتن سرعت سوخت و ساز بدن و کاهش اشتها از جمله عوارض ناشی از استرس است. اگر مایل باشید می توانید نام دیگری را برای استرس انتخاب نموده و آن را جور دیگری دسته بندی نمایید.

۲. هیجان

هیجان تنها احساسی است که تمام مزیت های استرس را شامل شده و هیچ کدام از ناخشنودی های آن را در بر ندارد. هیجان به یک پیروزی ذهنی و یا موفقیت میانه اشاره دارد.

۳. کنجکاوی

مکان های جدید و جالب می تواند حس کنجکاوی ما را تحریک نماید. در این حالت، افراد به مانند کودکانی رفتار خواهند کرد که در محیط اطراف جستجو کرده و به کشف نکات جدید می پردازند.

۴. گم شدن

این حس، یک نتیجه ی تقریبا اجتناب ناپذیر از سرگردانی در یک مکان عجیب و غریب است. گم کردن راه، چرخیدن به دور خود، تکرار مسیر، و یا دور شدن از محل اقامات می تواند ما را در یک زمان جادویی رها نماید. این موارد، می تواند به پیمودن مسافت بیشتر و یا خواص درمانی فراتر منجر شود. پس تا آنجا که می شود پیاده روی نمایید.

۵. کمبود خواب

بی خوابی در سیاتل، کم خوابی در اینسبروک، تقلا کردن در تولدو، و انحراف در تورین از جمله عوارض جانبی است که برای سفر به این شهرها در نظر گرفته شده است. به سمت روشن قضیه نگاه کنید، دقیقا همانند کاری که با چشمان باز انجام می دهید. بی خوابی یکی از مجموع حالت های رایجی است که در طول سفر رخ خواهد داد.

۶. غذا

پرداختن به این موضوع نیز از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است. صرف غذاهایی مانند تورته زاخا و قهوه با خامه که در قهوه خانه های “وینی صدر” سرو می شود، و یا غذاهای سبکی که در رستوران های غرب آمریکا وجود دارد، به خودی خود نمی تواند به کاهش وزن منجر شود. این در حالی است که صرف غذا با دست در “کاتماندو” و یا “دیلیگ” ممکن است شما را دچار مسمومیت نماید. در واقع، در هنگام سفر در مکان های عجیب و غریب، این احتمال وجود دارد که افراد به دلیل صرف غذاهای جدید و یا مسمومیت وزن خود را از دست داده و دچار اختلاف وزنی شوند. اگر مواد غذایی موجود در غذاها ناخالص و یا عجیب و غریب باشد، و یا صرف هزینه برای آن مقرون به صرف نباشد، از خوردن آن به شدت اجتناب نمایید.

۷. نوشیدنی ها

یکی از مهم ترین و مفید ترین جلوه های سفر، جلوگیری از جنبه های خاص رفتاری و عادات همیشگی است. من به شخصه، در طول سفر تمایل کمتری نسبت به نوشیدنی دارم. اگر از خانه دور باشم، این تمایل به مراتب کمتر خواهد شد. این موضوع کاملا متضاد با عادات همیشگی است. لازم به ذکر است که استثناهایی نیز برای آن وجود دارد. دلیل این امر، نا آشنایی با محیط جدید در نظر گرفته شده است. هیچ چیز شرم آور تر از این نیست که در یک مکان غریب، خود را مست نموده و به پیست رقص بروید. بغل گرفتن یک شیشه شراب و تاب خوردن در خیابان از جمله نتایجی است که با آن رو به رو خواهید شد. اما شما نمی خواهید که در حالت مستانه مقابل پنجره های گل رز کلیسای شارتر قرار بگیرید.

۸. پول

تنظیم بودجه ی سفر یکی از نگرانی ها در طول مدت مسافرت می باشد . چنانچه قصد دارید در طول سفر پول پس انداز کنید بهتر است بدانید تصمیم دشواری گرفته اید با این وجود، حرکت صعودی موجودی بانکی خود را کنترل نمایید. در واقع، انجام این کار احتمالا منجر به صرفه جویی در غذا و یا نوشیدنی خواهد شد. علاوه بر این، ول خرجی در سفر می تواند به ایجاد استرس منجر شود (به مورد ۱ مراجعه نمایید) و یا شاید حتی خواب شما را نیز مختل نماید (به آیتم ۵ مراجعه نمایید). گاهی اوقات، ولخرجی باعث می شود که شما از دیدن مناظر لذت چندانی نبرده و دائما ناراحت باشید (به آیتم ۴ مراجعه فرمایید). تمام این موارد به صرفه جویی در پوند نیازمند است.

به طور خلاصه، در طول سفر رژیم های غذایی خود را فراموش کرده و از سفر خود لذت ببرید.این مطلب برگرفته از سایت هتل آی سی گرین پالاس آنتالیا است .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...