Jump to content

۷ شهر معروف دنیا و اسم مستعارشان


youka

Recommended Posts

اسامی مستعار شهرهای شناخته شده

خیلی ها اسم های مستعار را دوست دارند. این اسامی معمولا هوشمندانه و بامزه هستند و با توجه به یک ویژگی خاص انتخاب می شوند و چیزهایی زیادی را در مورد یک شخص یا یک مکان به ما می گویند و گاهی این برای خیلی ها اصلا خوشایند نیست! الان می خواهیم در مورد اسم مستعار شهرهای شناخته شده ی دنیا صحبت کنیم. ممکن است قبلا در اینترنت مطالبی راجع به این موضوع خوانده باشید اما می خواهم چیزهای بیشتر و کاملتری راجع به آن بنویسم که امیدوارم مفید باشد . این مطلب برگرفته از سایت هتل آی سی گرین پالاس آنتالیا است .

•  پاریس، شهر عشق و نور: پاریس مطمئنا یکی از رمانتیک ترین شهرهای دنیاست و در این اصلا جای حرف نیست و بسیاری آن را شهر عشق می دانند. اما امروزه لقب دیگری به این شهر یعنی شهر نور داده اند، دلیل آن چیست؟ به این شهر شهر نور می گویند چون مرکز یادگیری و ایده های نو است. خیابان شانزه لیزه در پاریس با چراغ های گازی روشن شد. و پاریس اولین شهری در دنیا بود که این کار را کرد و به همین دلیل است که به آن “city of light” یا “La ville lumuire” می گویند.

•  پراگ، شهر طلایی، قلب اروپا: هیچکس دقیقا نمی داند که چرا به این شهر، شهر طلایی می گویند. شاید دلیل آن وجود گنبدهای طلایی کلیساهایی است که تعدادشان در این شهر زیاد است یا شاید هم دلیل آن وجود کیمیاگرانی است که به دنبال جادویی بودند که با آن آهن را به طلا تبدیل کنند. پراگ دارای مسافت مساوی از دریای بالتیک، دریای سیاه و دریای آدریاتیک است واقعا قلب اروپاست.

•  نیویورک، سیب بزرگ: حرف های زیادی درباره ی اینکه چرا به نیویورک لقب سیب بزرگ را داده اند وجود دارد. بیشترین چیزی که می شنویم این است که آهنگسازهای سبک jazz در دهه ی ۱۹۲۰ و ۱۹۳۰ این کلمه را استفاده کردند. آنها بر این باور بودند که روی درخت موفقیت، سیب های زیادی وجود دارد. اما وقتی شهر نیویورک را بردارید( انتخاب کنید) در واقع سیب بزرگ را انتخاب کرده اید.

•  شیکاگو، شهر بادی: واضح ترین دلیلی که برای نامگذاری این شهر می توان داد، بادهای بسیار سردی است که از دریاچه ی میشیگان می وزد و در خیابان های شهر پخش می شود.

•  لس آنجلس، شهر فرشته ها: لس آنجلس را شهر فرشته ها می دانند. دلیل آن چیست؟ لس آنجلس در زبان اسپانیایی معادل “فرشته ها” است و دلیل این نامگذاری هم همین•

  لندن، دود یا دود بزرگ: دود یکی از معروفترین لقب های شهر لندن است. آلودگی هوا روز به روز در این شهر در حال افزایش بوده و هست. در سال ۱۹۵۲، ابرهای دودی بزرگی سرتاسر آسمان لندن را گرفتند و برای چنرین روز در آسمان بودند و باعث فاجعه های پوستی زیادی در مردم شدند. و این همان دلیلی است که این شهر را دود یا دود بزرگ می نامند.

•  بمبئی، شهر رویاها: بمبئی شهری است که ستاره های بزرگ سینمای بالیوود در آن هستند و اکثر فیلم های بالیوود در آن فیلمبرداری می شوند. بیشتر مردمی که به این شهر می آیند رویای ستاره شدن یا دیدن یک ستاره ی سینما را دارند. دلیل دیگری که به این شهر، شهر آروزها می گویند این است که بمبئی شهری است که در آن اگر حتی یک مهارت کوچک داشته باشید، خیلی زود می توانید استاد کارتان شوید و شهرت و پول زیادی را بدست آورید.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...