Jump to content

چگونه به یک شهر ناامن سفر کنیم؟


youka

Recommended Posts

آیا می شود به شهرهای دیدنی اما ناامن سفر کرد؟

این روزها روزنامه ها و اخبار از ناامنی کشوهای مختلف حرف می زنند. یکی از عملیات تروریستی خبر می دهد و دیگری از دزدی و بی ثباتی شهرهایی که هرگز فکرش را نمی کردیم که در آنها چنین اتفاقاتی بیفتد. بسیاری از این شهرها زمانی قطب گردشگری دنیا به حساب می آمدند و با جاذبه های تاریخی و فرهنگی خود آرزوی سفر بسیاری از گردشگران بودند. بعضی از آنها در همین نزدیکی کنار ایران ما قرار دارند، اما این سئوال در ذهن خیلی از ما هست که باز هم می شود به این شهرها سفر کرد؟ آیا دوباره آنها مثل سابق امن و امان خواهند بود؟ این مطلب برگرفته از سایت هتل آی سی گرین پالاس آنتالیا است .

شهرهایی که با تنش روبرو شده اند هنوز همان جاذبه ها را دارند و با وجود مسائلی که پیش آمده دوست داشتنی و جذاب هستند. باید واقع بین باشیم جهان امروز هر روز با مسئله جدید دست و پنجه نرم می کند اما این هنر ماست که با وجود مسائل پیچیده جهان از زندگیمان لذت ببریم، یکی از همین لذت های بزرگ «سفر کردن» است. هدف از سفر کردن برای بسیاری از ما متفاوت است. برخی به خاطر مسائل کاری سفر می کنند و ناگزیرند در بازه ی زمانی که ممکن است یک شهر آرام نباشد به آنجا سفر کنند. بسیاری از ما برای تفریح و گذراندن چند روز آرام و یا دیدن دوستان و خانواده مان سفر می کنیم که در این شرایط می توانیم تاریخ سفرمان را چند روزی جابه جا کنیم.

بیایید وضعیت سفر به یک مقصد دیدنی اما بحران زده را بررسی کنیم. اگر به علت هر مسئله در شرایط ناامن یک شهر مجبور به سفر به آن هستید پیشنهاد می کنیم از لحظه ای که سوار بر هواپیما می شوید آرام و خونسرد باشید، قرار نیست اتفاقی برایتان بیفتد تا زمانی که هوشمندانه رفتار می کنید. در روزهایی که یک شهر توریستی پر تنش است اصولا از روزهای دیگر خلوت است، چرا که مردم کمتر در شهر تردد می کنند و توریست ها از سفر کردن به چنین شهری اجتناب می کنند. این خلوتی یک شهر توریستی هم خوب است و هم کمی رعب آور. به هر حال مردم کمی ترسیده اند اما بایستی روی سفرتان تمرکز کنید. به یاد داشته باشید شما نباید در مکان های شلوغ تردد کنید؛ این مکان ها اصولا گزینه افرادی هستند که می خواهند رفتار تروریستی و نامعقولانه انجام دهند. پیشنهاد می کنیم شماره تماس سیم کارت جدیدتان را فورا در اختیار نزدیکانتان قرار دهید و در روز با آنها چندین بار تماس بگیرید. بودن شما در چنین شرایطی همواره برای آنها مضطرب کنندست. از خودتان رفتار عجیب نشان ندهید، گاهی پوشیددن لباس های نامتعارف و داشتن وسایل نا آشنا برای مردم عجیب است و گاهی حتی باعث می شود آنها از شما بترسند! با هر کسی صحبت نکنید، از خودتان به آنها اطلاعات ندهید و در عین حال به هر کسی هم اعتماد نکنید.

تصور کنید به شهری سفر کردید و در حال خرید از یک فروشگاه هستید که ناگهان بنگ! صدای تیر می شنوید. چه کاری انجام می دهید؟ همانجا می ایستید و برای دنیای دیگرتان آرزوی موفقیت می کنید؟! نه شما باید دنج ترین جای کم نور که شلوغ هم نیست را پیدا کنید و از سر و صورتتان محافظت کنید. این لحظه شرایط بحرانی است اما نباید باعث شود تا شما کنترل خودتان را از دست دهید. پس همانجا بمانید، حتی ممکن است برای چند ساعت مجبور شوید آنجا پنهان شوید تا نیروهای پلیس از راه برسد. این اتفاق ها ممکن است هر کجای دیگری بیفتد، در رستوران، فرودگاه، فروشگاه، یک مکان تاریخی، یک میدان معروف اما آنچه که مسلم است این است که افراد شرور اصولا مکان های معروف و پر تردد را انتخاب می کنند. شب های جشن و مراسم های ویژه برای آنها مثل یک طعمه است پس اگر دلتان می خواهد در چنین شب هایی تردد کنید باید خیلی احتیاط کنید. از کنارهای خیابان ها راه بروید و در صورت بروز چنین حوادثی بدون معطلی به داخل یک مغازه یا هر جایی که به چشمتان خورد بروید و در گوشه ای پنهان شوید. سر و صدا نکنید و در سکوت دور از چشم دیگران خودتان را پنهان کنید. با رسیدن پلیس شرایط به حالت عادی باز می گردد و دیگر جای نگرانی نیست.اینها راهنمایی کلی برای یک رفتار هوشمندانه در سفر حین اتفاقات غیر قابل پیش بینی بود. اما سئوال اینجاست نباید به شهرهایی که شاهد یکی دوبار تنش شده اند سفر کرد؟ راستش را بخواهید این شهرها زیبایی هایی دارند که در هیچ کجای دنیا نمی توان آنها را یافت. زندگی در این شهرها در جریان است و روزها مردم مثل گذشته زندگی عادی خود را از سر می گیرند. پس سفر به این شهرها دور از ذهن نیست و حتی می توان با قیمت ارزان تری نسبت به گذشته به آنها سفر کرد، ما پیشنهاد می کنیم به سفر کردن به این شهرها در روزهای آرام فکر کنید و احتیاط بیشتری کنید. به خاطر داشته باشید شما برای لذت بردن به آن شهر سفر کرده‌اید پس با کمال احتیاط روی سفرتان تمرکز کنید.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...