Jump to content

باید و نبایدهای همسفر شدن با بچه ها


youka

Recommended Posts

نکاتی برای سفر رفتن با بچه ها

سفر رفتن روح را آرام می کند و بهترین موقعیت برای یاد گرفتن شیوه های مدیریت زندگی ست. بسیاری از افراد تصور می کنند سفر رفتن با وجود بچه ها کار دشواری است اما واقعیت این است که سفر بچه ها را رشد می دهد و مسئولیت پذیرتر می کند و در واقع بهتر از هر مدرسه و کلاس درسی به آن ها شیوه زندگی و نگاه کردن را آموزش می دهد. این مطلب برگرفته از سایت هتل آی سی گرین پالاس آنتالیا است .

بچه ها را مشارکت بدهید

مشارکت دادن بچه ها در تصمیم گیری های روزانه، کار جالبی است. ازآنها بپرسیم که نظرشان راجع به اینکه کجا برویم و چه کار کنیم چیست. از آنها بخواهید خاطراتشان را ثبت کنند. یک دفتر مخصوص به آنها بدهید، این کار باعث تشویق آنها به نوشتن خاطرات روزانه سفر می شود و به آنها یک دوربین ساده بدهید تا بتوانند دنیا را از نگاه خودشان ثبت کنند. ممکن است لازم شود کمی آهسته تر از روزهایی که هنوز بچه نداشتید حرکت کنید. اکثر بچه ها از شتاب و عجله برای بازدیدهای مختلف خوششان نمی آید، وقتی در یک مقصد خاص چند روز، هفته و یا حتی چند ماه وقت صرف کنید مطمئناً سفر آرامش بخش تری را خواهید داشت.

روشی را برای سفر انتخاب کنید که برای خانواده تان مناسب باشد

وقتی نوزاد و بچه نوپا دارید سفرهای ماجراجویانه برای تان مناسب نیست و مثلاً بعضی از مقاصد توریستی در آسیای جنوب شرقی و اقیانوس آرام جنوبی برای نوزادان مناسب ترند. با بچه های بزرگ تر و نوجوان ها می توانید مقاصد هیجان انگیز بیشتری مثل سافاری در جنگل های آفریقا، یا کوه نوردی در هیمالیا را تجربه کنید.

فراموش نکنید: برای سفر به دور دنیا همیشه نیاز به بلیط های چندگانه هواپیما و کوله پشتی ندارید، سفر با ماشین کاروان یکی از جالب ترین و راحت ترین راه ها برای سفر است حتی می توانید با دوچرخه سفر کنید یا با قایق اقیانوس را بپیمایید.

سبک سفر کنید و به مسیر ادامه دهید

آیا باید وسایل کودکتان را به زور دنبال خود بکشید، یا بچه های شما بزرگ هستند و می توانند وسایل شان را حمل کنند؟ می خواهید کوله به دوش سفر کنید یا رانندگی کنید؟ لازم است نگران فصول مختلف باشید یا فقط از آب و هوای گرم خوشتان می آید؟

هر برنامه ای که دارید، تا جایی که می توانید سبک سفر کنید. در راه می توانید پوشک، لباس، غذای کودک و مایحتاج خودتان را تهیه کنید.

لوازم ضروری شامل یک یا دو عدد لوازم راحتی برای بچه های کوچک، اسلینگ سبک برای حمل نوزادان و یک تبلت ولپ تاپ پر از بازی و فیلم برای زمانی که همه از خستگی و بی حوصلگی غر می زنند. بهترین راه مشارکت دادن بچه ها برای فراهم کردن مقدمات سفر، تهیه یک کوله پشتی کوچک برای آن هاست که بتوانند وسایلشان را بگذارند و با خودشان حمل کنند.

وقتی برگشتید سخت گیری نکنید

وقتی برگشتید، مدتی زمان می برد تا دوباره به انجام کارهای روزمره و همیشگی عادت کنید، بنابراین به اعضای خانواده زمان کافی بدهید تا قبل از بازگشت به مدرسه و محل کار، به آرامی با شرایط وفق پیدا کنند. اگر شما و بچه ها تحت تاثیر ناراحتی بعد از سفر هستید، با هم یک آلبوم درست کنید و سعی کنید در همان محل خودتان هم برنامه های ماجراجویانه ترتیب بدهید و یا با هم برای سفر بزرگ بعدی برنامه ریزی کنید و درباره مشکلات سفر با بچه هایتان صحبت کنید.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...