Jump to content

اسم مستعار جالب تعدادی از شهرها


youka

Recommended Posts

خیلی از ما در طول روز به چیزهایی بر می خوریم که به آن ها لقب یا اسم مستعار داده شده است. ما به مردم، حیوانات و چیزهای مختلف اسم مستعار می دهیم چون این اسم ها کاملا معنی و شخصیت واقعی آن ها را نشان می دهند. شهرهای معروف دنیا هم استثتا نیستند و بر روی آن ها اسم های مستعار جالبی گذاشته شده اشت. در حالی که برخی از این اسامی مستعار خیلی معروف هستند اما با بسیاری از آن ها زیاد آشنا نیستیم. این مطلب برگرفته از سایت تور قبرس شمالی است .

شهر ابدی، رم

شاید اسم مستعار رم قدیمی ترین اسم در این لیست باشد. در زمان باستان، رومی ها فکر می کردند که فرقی نمی کند چه اتفاقی برای جهان بیفتد، هر چقدر هم دیگر امپرتورهای دنیا سقوط کنند و یا بر تخت بنشینند شهر آن ها برای همیشه ادامه خواهد داد. دیگر اسم معروفی که برای پایتخت ایتالیا به کار می رود شهر هفت تپه است.

شهر ۷۲ ملت، تهران

تهران با جمعیت حدود ۸.۵ میلیون نفر پرجمعیت ترین شهر ایران و غرب آسیاست. موقعیت مرکزی و رونق اقتصادی تهران مهاجران بسیاری را به این شهر کشانده است. ساختار متنوع جمعیت تهران باعث شده که به شهر ۷۲ ملت لقب بگیرد.

شهر ممنوعه، پکن

در ابتدا، شهر ممنوعه فقط یک قصر امپرتوری چینی بود که در مرکز پکن قرار داشت اما بعدها در طول سالیان زیاد از اسم مستعار شهر ممنوعه برای اشاره به کل شهر پکن استفاده شد.

شهر ببرها، اسلو

شیر، تنها حیوان درنده ای نیست که برای اسم مستعار شهرها استفاده می شود! پایتخت و پرجمعیت ترین شهر نروژ، اسلو به نام شهر ببرها شناخته می شود. این نام مستعار برای اولین بار در حدود سال ۱۸۷۰ توسط بیورنستیرن مارتینیوس، نویسنده نروژی استفاده شد چون او اسلو را شهری سرد و خطرناک می دانست.

شهر صد مناره، پراگ

با اینکه به نظر می آید اسم مستعار دیگر شهرها کمی اغراق شده باشد اما اسم پراگ، پایتخت جمهوری چک انگار خیلی مناسب است چون این شهر تماشایی و زیبای اروپا پر از ساختمان های تاریخی است که هزاران مناره دارند.

پایتخت مد، میلان

اگر چیزی وجود داشته باشد که دومین شهر بزرگ ایتالیا به آن مشهور باشد آن چیری نیست جز برندهای مد و نمایش. آرمانی، ورساچه، پرادا و خیلی از برندهای معروف جهان از این شهر آمده اند.

مادر جهان، مصر

مصر با جمعیت حدود ۷ میلیون نفر در بین پرجمعیت ترین و قدیمی ترین شهرهای آفریقاست اما به نظر می آید اسم مستعار آن کمی اغراق شده باشد! چون این شهر در سال ۹۶۹ تاسیس شد و شهرهای زیادی قدیمی تر از این شهر هستند که می توانند ادعای یک همچین لقبی را داشته باشند.

شهر شیر، سنگاپور

شهر شیر فقط اسم مستعار کلان شهر جنوب شرقی آسیا نیست بلکه ترجمه کلمه سنگاپور است چون کلمه مالزیایی «سینگا» به معنی شیر و «پور» به معنی شهر می بشد. با این وجود مطالعات نشان می دهد که سنگاپور هیچ وقت هیچ شیری نداشته است!

پاریس کوچک، بخارست

در ابتدا زیبایی معماری ساختمان ها و مهارت نخبان این شهر باعث شد که به آن پاریس کوچک بگویند. پایتخت رومانی از پاریس کوچک تر است اما در مقایسه با دیگر شهرهای اروپایی لقب «کوچک» برای آن کمی غیر منتظره به نظر می آید چون دو میلیون جمعیت دارد و ششمین شهر پر جمعیت اتحادیه اروپا است.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...