Jump to content

رسومات جالب عروسی در کشورهای مختلف


youka

Recommended Posts

با دیدنی ترین رسومات عروسی آشنا شوید

اگر تابه‌ حال با استفاده از قاشق به همسر یا نامزدتان ابراز محبت نکرده ‌اید یا هم‌ وزن او مایعات نخورده‌ اید و … بهتر است که به خواندن این متن ادامه بدهید. این مطلب برگرفته از سایت تور قبرس شمالی است .

حنا گذاشتن

یکی از رسوم در جوامع آفریقایی و عرب این است که بانوان سواحیلی باید پیش از ازدواج بر روی بدن خود طرح‌ هایی پیچیده از حنا را قرار بدهند. این حنا گذاری به ‌نوعی زیبایی، زنانگی و ارزش زن (برای همه به ‌غیر از مادر عروس) را بالا می ‌برد و به همین دلیل نیز برای ایجاد زیباترین و پیچیده ‌ترین طرح ‌ها تلاش خواهد شد. به یاد داشته باشید که این خالکوبی ‌های موقتی به ‌نوعی کیفیت احساسی در قبایل سواحیلی را بالا می ‌برد. جالب است بدانید که معمولا در بخشی از بدن زن، طرحی از صورت داماد را با حنا رسم می ‌کنند که داماد باید آن را بیابد.

اشک ‌های شوق در چین

بدون شک این‌ که در روز ازدواج چشمان عروس مقداری از اشک خیس شود امری طبیعی است ولی اشک ریختن در فاصله چند ماه قبل از عروسی می‌تواند زیاده‌ روی باشد. با این‌ وجود مردمان قبیله توجیا (Tujia) در کشور چین رسمی دارند که در آن دختری که قرار است عروس شود باید ساعت ‌ها، روزها و حتی یک ماه پیش از ازدواج خود اشک بریزد. این امر حتی در برخی از موارد به ملحق شدن مادر به او ادامه می ‌یابد و تا زمانی که تمامی بانوان خانواده به این اشک ریختن ملحق نشوند ادامه خواهد یافت. این مراسم علی رغم مفهوم کلی موجود درباره اشک ریختن، یک جشن جالب به‌ حساب می ‌آید و حتی گفته می ‌شود که بانوان با صداهای مختلفی گریه می‌ کنند تا نوعی از موسیقی را ایجاد نمایند.

روز زن به سبک روسی

در کشور روسیه در روز هشتم ماه مارس، روز زن جشن گرفته می ‌شود. این مراسم مشابه با روز دوستی و عشق در سایر کشورها است و در آن بانوان هدایایی مانند گل، شکلات و غیره را دریافت می ‌کنند. علاوه بر آن نیز در این روز بانوان می‌ توانند در خانه به ‌راحتی نشسته و شاهد این باشند که تمامی کارهای روزانه توسط شوهر آن ‌ها انجام می ‌شود.

ساخت عروسک عروس

این رسم ساده و زیبای مردم پورتوریکو شامل ساخت یک عروسک از عروس است که به آن حلقه‌هایی متعدد آویزان شده است و در راس میز اصلی در محل ورود به مراسم عروسی قرار داده‌شده است. در پایان جشن نیز این حلقه‌ها به‌عنوان یادگاری این عشق و تشکر از حضور مهمان‌ها به آن‌ها هدیه می‌شود.

روز سفید در ژاپن

در کشور ژاپن و در روز ولنتاین این بانوان هستند که باید برای آقایان شکلات و هدیه بخرند ولی نیازی به نگرانی نیست چون دقیقا یک ماه بعد، روز سفید فرا می‌رسد. در این روز آقایان باید برای همسران خود هدیه خریده و هزینه زیادی را برای این روز متحمل شوند زیرا باید دو برابر چیزی که همسرشان برای آن ‌ها گرفته بوده است را به او هدیه بدهند.

عروسی بزرگ و ویژه یونانی

مردم یونان برای روحیه ویژه و پرشور و حرارت بودن خود مشهور هستند و به همین دلیل نیز عروسی ‌های این کشور نیز در لیست ما جای گرفته ‌اند. یکی از رسم‌ های ویژه در عروسی ‌های یونانی را می ‌توان نخستین پایکوبی عروس و داماد دانست. در این مراسم عروس و داماد بر روی سکویی می ‌روند که دکوراسیون زیبا و پیچیده (و البته گرانی) دارد و مهمان ‌ها بر روی سر آن ‌ها پول می ‌ریزند. جالب است بدانید که این کار به‌ نوعی ادای احترام به میهمان ‌ها به ‌حساب می ‌آید.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...