Jump to content

سنن عجیب و باورنکردنی ازدواج در جهان


youka

Recommended Posts

عروسی در قبرستان در روسیه

قبر یک سرباز گمنام در مسکو می‌تواند یکی از محبوب ‌ترین مکان ها برای گرفتن جشن عروسی باشد. در این مکان جشنی برپا شده و عکس ‌های عروسی گرفته ‌شده و پایکوبی انجام می ‌شود و در انتها نیز عروس و داماد به روح این سرباز ادای احترام می ‌کنند. این مطلب برگرفته از سایت تور قبرس شمالی است .

عروس دزدی در قرقیزستان

یک پیشگویی قدیمی در قرقیزستان وجود دارد که می‌گوید اشک ریختن در روز عروسی می ‌تواند یک ازدواج شاد و خوبی را به ارمغان بیاورد و شاید به همین دلیل است که رسم دزدیدن عروس در این کشور وجود دارد و حتی برخی از افراد برای مجبور کردن خانواده دختر به ازدواج، او را می ‌ربایند که البته این سنت از سال ۱۹۹۱ به بعد ممنوع اعلام شده است. اگر دختر بتواند از این آدم ‌ربایی فرار کند آن گاه فشار بسیار سنگینی بر روی پسر وارد می ‌شود که مواجهه با آن نیاز به شجاعت و اراده بسیار بالایی دارد.

قفلی به نشان عشق در ایتالیا

بسیاری مردم با الهام گرفتن از کتاب فدریکو موچیا (Federico Moccia) و فیلمی بر اساس همین کتاب که تو را می‌خواهم نام دارد، شروع به بستن یک قفل آویز به پل پونته میلویو (Ponte Milvio) در شهر رم کردند. این امر امروزه به یک پدیده همه‌ گیر در جهان بدل شده است و زوج‌ ها قفلی را به نشانه عشق خود (که معمولا با رسم یک شکل به ‌عنوان نماد بر روی بدن آن‌ ها نیز همراه است) به یک پل قفل کرده و کلید آن را به درون رودخانه می ‌اندازند. این کار سمبلی از یک عشق ویژه است که درهم‌ شکسته نخواهد شد و دو طرف با این کار تعهد خود به دیگری را ابراز می ‌کنند. با این ‌وجود این قفل ‌های کوچک و به ‌ظاهر کم‌ وزن در مدت‌ زمانی کوتاه دردسرهای فراوانی ایجاد کردند و این مشکل به ‌صورت ویژه ‌ای در پاریس حس شد. در این شهر این امر علاوه بر بدمنظره کردن شهر، به ‌عنوان یک مشکل آلاینده محیط ‌زیست نیز شناخته می ‌شود و به همین دلیل نیز این قفل‌ ها باید از پل‌ ها حذف شوند.

سنگری از جنس ساقدوش ‌های چینی

اگر فکر می‌کنید که خود مراسم ازدواج به ‌اندازه کافی پرفشار نیست آنگاه می ‌توانید به سراغ این سنت چینی بروید. در این کشور هنگامی‌که داماد برای بردن عروس به سراغ او می ‌رود در مسیر خود با سدی بزرگ از ساقدوشان روبرو می ‌شود. در این هنگام او باید پاکت ‌هایی قرمز رنگ که در آن پول قرار داده‌ شده است را به ساقدوش ‌ها بدهد تا بتواند مجوز عبور بگیرد ولی کار به همین ‌جا ختم نمی ‌شود و ساقدوش ‌ها او را به بازی‌ ها و چالش ‌های مختلفی دعوت می‌ کنند که شامل آواز خواندن و اثبات عشق به همسر آینده ‌اش می‌ شود.

ایوان ژولیت در ورونای ایتالیا

در زمان به عقب بازمی ‌گردیم تا یکی از بزرگ ‌ترین داستان‌ های عاشقانه جهان را مرور کنیم. هرساله هزاران نفر به ‌سوی خانه قرن چهاردهمی کاسا دی ژولیتا (Casa di Giulietta) هجوم می‌ برند. گفته می‌ شود که این خانه متعلق به کاپیولت ‌ها بوده است (البته دقت داشته باشید که این شخصیت ‌ها کاملا خیالی بوده‌ اند) و به همین دلیل نیز افراد یادشده با حضور در این مکان بر روی در ودیوارهایی که یک روز شاهد عشق رومئو و ژولیت بوده است، یادگاری ‌هایی از جنس عشق می ‌نویسند.

نوشتن داستانی عاشقانه بر روی جگر مرغ

همه ما در عروسی ها شاهد بریدن کیک هستیم ولی ظاهرا در چین برای رسیدن به مرحله عروسی به‌ جای کیک باید مرغ‌ ها را برید! مردم دائور (Daur) در چین رسمی ویژه دارند که بر اساس آن زوج ‌هایی که نامزد می ‌شوند، باید یک مرغ زنده را کشته و شکم او را باز کنند. هدف از این کار بررسی جگر مرغ است و اگر جگر مرغ یادشده سالم بود آنگاه این امر به‌ عنوان یک نشانه مثبت ارزیابی ‌شده و می‌ توان تاریخ ازدواج را تعیین کرد و در غیر این صورت، کشتار مرغ‌ ها و بررسی جگرهای آن ‌ها توسط عروس و داماد ادامه خواهد یافت.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...