Jump to content

۱۲ نکته کاربردی برای مقاصدی که زبانشان را نمی دانیم


youka

Recommended Posts

در حالی که تفاوت زیادی بین سفر به فرانسه و ایتالیا که در آن پر است از تابلوهای انگلیسی و سفر به کشورهای دیگری ، مانند مراکش و کامبوج وجود دارد، اما این نکات همه جا به دردتان خواهد خورد . این مطلب برگرفته از سایت تور قبرس شمالی است .

1.    ۱۰ کلمه اصلی و پایه را یاد بگیرید

شگفت زده می‌شوید؛ وقتی بدانید دانستن کلماتی مثل سلام و ممنون، بله، نه، لطفاً، خداحافظ، آیا انگلیسی صحبت می کنید؟ ، …کجاست؟ من گم شدم و کمک ، چقدر می تواند کمک کننده باشد. (من عمدا دستشویی را در کلمات نیاوردم چون متوجه شدم همه جا معنی کلمه توالت را می فهمند.) اگر به جایی سفر کردید که این کلمات را به زبان آنها بلد نبودید، از اطلاعات و مسئولان هتل محل اقامتتان سوال کنید. اگر حتی فقط سلام و ممنون را یاد بگیرید نشان دهنده تلاش شما برای برقراری ارتباط است و مردم محلی از این توجه استقبال می کنند.

2.    لبخند

لبخند در هر کشوری بسیار کاربردی است . (غیر از روسیه که لبخند زدن به غریبه ها مرسوم نیست.)

3.    با حرکات دست صحبت کنید

اشاره کردن، ادا در آوردن، راهنمایی کردن اغلب می تواند به شما در انتقال مفاهیم کمک کند. اگر فکر می کنید که غیر عمدی کسی را ناراحت کردید با حالت ناماسته (Namaste) : دست ها را روی هم قرار دهید، به صورتی که انگشتان به سمت بالا و نزدیک سینه تان قرار گیرد و کمی سرتان را خم کنید. این حالت معمولا نشانه احترام و عذرخواهی است.

4.    دفترچه یادداشت و خودکار همراه داشته باشید

وقتی با حرکات دست نمی‌توانید منظورتان را برسانید، با کشیدن شکل می توانید این کار را بکنید. شما تصویر چیزی را که می خواهید می کشید و طرف مقابل می‌تواند نقشه یا اعداد را روی آن بنویسید.

5.    از اپلیکیشن های ترجمه استفاده کنید.

اپلیکیشن های زیادی وجود دارند ولی  google translate app  یک ناجی خوب است. دوربین اپلیکیشن را روی متن بگیرید (منو، علامت جاده ها،پلاک ها در موزه ) تا این اپ به صورت خودکار متن را ترجمه کند. این اپ قابلیت مکالمه هم دارد به این صورت که شما دو زبان (مبدا و مقصد) را انتخاب کرده و در میکروفن صحبت می کنید و اپ هر چه را می شنود به زبان دیگر ترجمه می‌کند.

6.    برای رفتن از فرودگاه به هتل برنامه ریزی کنید

لحظه ای که به فرودگاه می رسید معمولاً بسیار آسیب پذیر هستید: خوابتان می آید، گیج هستید، چمدان هایتان شما را زمین گیر کرده اند و غریبه ها به سمت شما می آیند و می گویند : «با من بیا». اگر با اتوبوس یا قطار به شهر می روید ، معمولاً در فرودگاه ها علائم انگلیسی یا علائم راهنمایی قابل تشخیص وجود دارند. اگر می خواهید با تاکسی بروید مخصوصا در کشورهایی مثل چین یا هند ، از هتل محل اقامت تان ماشین رزرو کنید تا شما را از فرودگاه به هتل ببرد.

7.    از آدم های مناسب آدرس بپرسید

اگر در خیابان دنبال کسی برای پرسیدن آدرس هستید ، معمولاً جوان هایی که لباس فرم پوشیده اند می‌توانند انگلیسی صحبت کنند. می‌توانید از مسوولین هتل ها، رستوران ها و مغازه ها هم سوال کنید. من همیشه از هتل ها سوال می کنم.

8.    کارت هتل خود را که به زبان محلی است همراه داشته باشید

از این طریق می توانید با نشان دادن کارت به راننده تاکسی یا افراد محلی راه برگشت خود به هتل را پیدا کنید.

9.    یک نقشه کاغذی به زبان محلی همراه داشته باشید

معمولاً در میز اطلاعات هتل ها این نقشه ها پیدا می شود. از افرادی که آنجا هستند بخواهید که مقصدتان را بر روی نقشه مشخص کنند. بسیاری از اوقات من در خیابان با سلام کردن به زبان محلی از کسی مسیرم را روی نقشه می پرسم و آنها به خوبی راهنمایی ام می کنند. چنانچه نقشه کاغذی ندارید.

10.    از کارمندان هتل بخواهید اسامی و آدرس ها را برایتان بنویسند

از آنها بخواهید اسامی و آدرس مقصد شما را به زبان محلی بنویسند، تا با نشان دادن به راننده تاکسی یا افراد محلی مسیرتان را پیدا کنید.

11.    از دوربین تلفن همراه برای ثبت مسیرتان استفاده کنید

از تلفن همراه برای عکاسی از تقاطع ها، ساختمان ها، تابلوها و چیزهای شاخصی که به پیدا کردن مسیر بازگشت از طریق عکس ها به شما کمک می‌کنند استفاده کنید، مخصوصا وقتی نمیتوانید تابلوهای خیابان و یا اعداد را بخوانید. اگر از مترو استفاده می کنید در هنگام ورود از نقشه مترو عکس بگیرید تا در صورت لزوم از آن استفاده کنید.

12.    افرادی را پیدا کنید که تلاش می کنند انگلیسی شان را با مکالمه با شما تقویت کنند

اگر دنبال افرادی می گردید که علاقه مند هستند با مکالمه با شما زبان انگلیسی شان را تقویت کنند، یک راه فوق العاده، گشت زدن در خوابگاه های دانشجویی است. کتاب فروشی ها هم محل مناسبی برای پیدا کردن این افراد است.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...