Jump to content

شيوه استفاده صحيح از NOTEBOOK


youka

Recommended Posts

همانطور که می دانید امروزه لپ تاپ ها بین کاربران از محبوبیت فراوانی برخوردار هستند اما شارژ باتری  نوت بوک و به نوعی شارژ کردن آن تبدیل به یک معضل اساسی برای کاربران شده است تا آنجا که همه باید همیشه نگران از هوش رفتن لپ تاپ خود هنگام کار باشند. در این مطلب سعی داریم شما را با چند روش جهت اطمینان از شارژ لپ تاپ آشنا کنیم، این مطلب برگرفته از سایت آموزش تعمیرات لپ تاپ است .

روش استفاده از باطری و برق

•    برای بار اول حتماً دستگاه بمدت 8 ساعت شارژ شود.

•    بعد از بار اول در صورت استفاده از برق حتماً به شارژر باطری توجه کنيد:

اگرباطری شما 100 %شارژ شده و چراغ جلوی سيستم ازحالت نارنجی به سبز تغيير رنگ داده، حتماً سيستم خود را از برق کشيده و فقط با باطری کار کنيد. هنگام استفاده از باطری زمانی که باطری رو به اتمام است در صفحۀ ویندوز شما علامت LOW BATTERY ظاهر می شود در صورت عدم توجه به این علامت، دستگاه بعد از چند دقيقه خاموش می شود. البته این ALARM قابل تنظيم می باشد. شما می توانيد طوری تنظيم کنيد که مثلاً 10 دقيقه قبل از اتمام باطری، اعلام شود. از قرار دادن نوت بوک در شرایط زیر خودداری کنيد.

نور مستقيم آفتاب, محيط مغناطيسی, باران و محيط های مرطوب تکان شدید مخصوصاً در هنگام روشن بودن نحوۀ استفاده از DVD/CD  بعد از باز کردن درایو، CD مورد نظر را داخل سيستم قرار داده و از وسط CD مربوط فشار دهيد. از فشار بيش از حد به کناره های CD جداً خودداری فرمایيد. درمورد RW DVD,CD RW نوت بوک ها صرفاً برای پشتيبان گيري استفاده شود.

چند نکته درباره نگهداری از آداپتور :

آداپتور نوت بوک را به هيچ دستگاه دیگری متصل نکنيد. روی سيم آداپتور، هيچ جسم سنگينی قرار ندهيد و روی آن نایستيد. سيم آداپتور را در مسير رفت و آمد، قرار ندهيد. برای جدا کردن آداپتور از برق، هيچگاه سيم آداپتور را نکشيد وفقط از دو شاخه بکشيد. سعی کنيد برای ارتباط برق با آداپتور از سيم بلند استفاده نشود. شيوه تميز کردن دستگاه با توجه به حساسيت فوق العاده NOTEBOOK از هيچ نوع محلول پاک کننده ای جهت تميز کردن آن استفاده نشود تنها برای تميز کردن قاب و بدنه دستگاه از پنبه مرطوب به آب استفاده شود. ازهيچ نوع اسپری و مایعی برای تميز کردن کيبورد استفاده ننمایيد. برای تميز کردن LCD با فشار خيلی کم (تقریباً مانند لمس کردن) کشيده شود و بعد از آن بلافاصله با یک پنبه خشک، پاک شود. توجه داشته باشيد هنگامی که NOTEBOOK را داخل کيف می گذارید پشت note book (محلی که فيشهای ورودی و خروجی وجود دارد) باید پایين کيف باشد. بدین ترتيب وقتی کيف در دست حمل می شود قسمت پشت دستگاه بسمت پایين وروی آن بسمت بالا قرار می گيرد و از آسيب به صفحه LCD و پنل جلو، جلوگيری می شود. حتماً بند داخل کيف را روی نوت بوک بصورت کمربند ببندید. در داخل کيف از قسمتهایی که برای قرار دادن تجهيزات دیگر تعبيه شده است ترجيحاً استفاده نکنيد و از روشن کردن در داخل کيف جداً خودداری فرمائيد.

اخطار: از دست زدن به هدها و اپتيك هاي سيستم جداً خودداری فرمایيد. در خاتمه نگهداری و مراقبت صحيح از دستگاه باعث عمر طولانی نوت بوک شما می گردد. شایان ذکر است که صدمات فيزیکی وارده به نوت بوک تقریباً جبران ناپذیر می باشد.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...