Jump to content

آموزش رفع مشکلات iOS 10


youka

Recommended Posts

با وجود اینکه iOS یک سیستم عامل بسیار قوی است، باید بگوییم مشکلات خاص خودش را هم دارد. خوشبختانه اپل به طور پیش فرض بسیاری از ویژگی های آزار دهنده را فعال می کند تا شما را آزار دهد! اما می توانید این مشکلات را با شیرجه زدن به سمت تنظیمات درست کنید. برخی از این نارضایتی ها برای کل سیستم عامل iOS است و برخی فقط برای iOS 10 است. برخی از آنها به سادگی درست نمی شوند، این بحث برای زمان دیگری است. در این مطلب به شما چگونگی رفع آزاردهنده ترین مشکلات iOS 10 را می گوییم، همراه ما باشید. این مطلب برگرفته از سایت آموزش تعمیرات iphone است .

 حذف علامت نوتیفیکیشن برنامه ها

 به طور پیش فرض، iOS یک نشان اطلاع رسانی قرمز در صفحه نمایش نرم افزار برای اطلاعیه خوانده نشده نمایش می دهد. برخی افراد این آیکون را یک مزاحم برای استفاده از اپلیکیشن می دانند. اکثر کاربران نوتیفیکیشن های ارسال شده توسط اپلیکیشن ها را فقط یک نگاه سریع می کنند یا سریعا آنها را پاک می کنند. اگر خودتان را جزو این افراد می بینید، یک تعمیر سریع در تنظیمات برایتان وجود دارد:

 1. به Settings > Notifications بروید و برنامه ای که می خواهید علامت نوتیفیکیشن آن را حذف کنید انتخاب کنید:

2. حالا دکمه Badge App Icon را لمس کنید تا فعال شود:

همچنین اگر می خواهید می توانید سبک هشدار ها را پیکربندی کنید.

 غیر فعال کردن کادر نمایشی وای فای

 اگر شما وای فای دستگاه را روشن کنید و به شبکه ای متصل نباشید، یک کادر نمایشی به شما شبکه های موجود در نزدیکی تان را نمایش می دهد. اگر این قابلیت مسخره را نمیخواهید، میتوانید قدم های زیر را طی کنید:

 1. ابتدا به Settings > Wi-Fi بروید:

2. گزینه Ask To Join Networks را انتخاب کنید تا غیرفعال شود:

حذف اپلیکیشن های سیستمی

 بالاخره، iOS امکان حذف اپلیکیشن های سیستمی را اضافه کرد. می توانید اپلیکیشن های پیش فرض مانند ماشین حساب، کتاب خوان، ایمیل، نقشه و ... را حذف کنید. روش حذف کردن هم دقیقا مانند حذف کردن اپلیکیشن های معمولی است، فقط انگشت خود را روی یک اپ نگه دارید و سپس گزینه ضربدر کنار آن را انتخاب کنید تا حذف شود.در حقیقت، حذف نرم افزار های سیستمی کمی مسخره است. چون فقط آن را مخفی می کند و دوباره می توانید آن را از طریق اپ استور از حالت مخفی خارج کنید. پس یعنی حذف این اپلیکیشن ها فضایی را خالی نمی کند و فقط از دید مخفی می ماند.

 غیر فعال کردن تاریخچه جستجو Spotlight

 Spotlight باعث می شود تا جستجوی شما در سراسر برنامه های مختلف و وب آسان شود، که فقط با کشیدن انگشت بر روی صفحه نمایش در دسترس است.در حالی که این یک ویژگی عالی میباشد، اما تمام جستجوهایتان را ذخیره می کند و آنها را در هر زمان که نرم افزار را باز کنید نمایش می دهد. اگر این کار به حریم خصوصیتان صدمه می زند، راه حل ساده ای برای غیر فعال کردن تاریخچه جستجو Spotlight وجود دارد.

 1. به Settings > General > Spotlight Search بروید:

2. در اینجا، گزینه Siri Suggestions را لمس کنید تا غیر فعال شود:

غیرفعال کردن دسترسی اپلیکیشن ها به مرکز کنترل

 اگر برای دسترسی به مرکز کنترل انگشت خود را از پایین صفحه به بالا می کشید و دوست ندارید تا مرکز کنترل با اپلیکیشن دیگری تداخل نداشته باشد، به راحتی می توانید دسترسی اپلیکیشن های مختلف به مرکز کنترل را غیرفعال کنید.

 1. به Settings > Control Center بروید:

2. در صفحه باز شده Access Within Apps را لمس کنید تا غیر فعال شود:

مشاهده ایمیل های جدید در نمایش موضوعی

 به طور پیش فرض، اپلیکیشن ایمیل iOS 10 ایمیل های شما را بر اساس موضوعات سازماندهی می کند و قدیمی ترین ایمیل را در بالای صفحه نمایش می دهد. این امر باعث می شود تا برای رسیدن به جدیدترین ایمیل ها به پایین پیمایش کنید. این روش یکی از مضحک ترین روش های دسته بندی ایمیل است! خوشبختانه برای این مشکل هم یک راه حل سریع برای بازگشت ایمیل های جدید به بالا وجود دارد:

 به Settings > Mail بروید و Most Recent Messages On Top را لمس کنید تا فعال شود:

غیرفعال کردن قابلیت پاسخ دادن به پیام در صفحه نمایش

 iOS 10 به شما اجازه می دهد تا در صفحه قفل به پیام ها جواب دهید، حتی اگر روی دستگاه رمز گذاشته باشید. در حالی که ممکن است این ویژگی برای برخی ها مناسب نباشد و نگرانی های حریم خصوصی را افزایش دهد. به عنوان مثال، این اجازه را می دهد تا هرکسی با دسترسی فیزیکی به دستگاهتان بتواند به هر پیامی پاسخ دهد.

 برای غیر فعال کردن این امکان، به Settings > Touch ID & Passcode بروید و Reply With Message را لمس کنید تا غیر فعال شود:

غیر فعال کردن دسترسی به نوتیفیکیشن ها زمان قفل بودن دستگاه

 نوتیفیکیشن ها در صفحه قفل دستگاه نمایش داده می شوند، حتی زمانی که دستگاه با رمز یا اثر انگشت قفل شده باشد. اگر می خواهید این قابلیت را غیر فعال کنید قدم های زیر را دنبال کنید:

 1. به Settings > Touch ID and Passcode بروید:

2. گزینه Notification Views را لمس کنید تا غیر فعال شود:

غیرفعال کردن امکان باز کردن دستگاه با نگه داشتن دکمه Home

 iOS 10 قابلیت Slide to Unlock را حذف کرده و به جای آن Press Home to Unlock را اضافه کرده است. این ویژگی باعث می شود تا بازکردن دستگاه کمی ناخوشایند شود، همانطور که باید دکمه اصلی را دوبار فشار دهید، باید یک بار هم آن را فشار دهید تا دستگاه از خواب بیدار شود و بعد از آن دستگاه را باز کنید. اگر می خواهید این قابلیت را غیرفعال کنید قدم های زیر را دنبال کنید:

 1. ابتدا به Settings > General > Accessibility بروید:

2. وارد بخش Home Button شوید و سپس گزینه Rest Finger To Open را لمس کنید تا غیرفعال شود:

همانطور که مشاهده کردید، مشکلات iOS 10 به سادگی و با چند تنظیم ساده حل شدند.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...