Jump to content

آموزش بلاک کردن تماس گیرنده در گوشی های اندروید


youka

Recommended Posts

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که قصد بلاک کردن یک شماره‌ای را داشته باشید. ویژگی بلاک کردن بعضی افراد به ویژه زمانی که این افراد برای ما مزاحمت ایجاد کرده‌اند بسیار مناسب است.از طریق سیستم عامل iOS شما می‌توانید به راحتی شماره مورد نظر خود را بلاک نمایید، اما در سیستم عامل‌های اندروید کمی متفاوت و دشوار می‌باشد. بعضی از شرکت‌هایی که تولید کننده محصول اندرویدی هستند این قابلیت را به سادگی به محصولات خود اضافه کرده‌اند اما باز هم مسدود کردن شماره در سیستم عامل اندروید اندکی دشوار است. با وجود دشواری این عمل چگونه می‌توان تماس ورودی مورد نظر را در تلفن اندرویدی مسدود نمود؟ در این آموزش با ما همراه باشید تا روش مسدود کردن تماس‌های ورودی را به روشی ساده به شما آموزش دهیم. این مطلب برگرفته از سایت آموزش تعمیرات موبایل است .

  مسدود کردن یک شماره در استاک اندروید (Stock Android)

 در نسخه‌های اصلی اندروید می‌توان از طریق بخش تماس‌ها یا Call Log شماره‌ی مورد نظر خود را مسدود نمود. برای این عمل لازم است در بخش Call Log آیکونی که با سه نقطه نشان داده شده است را انتخاب نموده و سپس گزینه‌ی Add to reject list را انتخاب نمایید. در این مرحله می‌توانید شماره‌ای را به این قسمت اضافه کنید تا در لیست تماس‌های بلاک قرار گیرد.

 همچنین در استاک اندروید می‌توان از بخش مخاطبین یا Contacts نیز شماره‌ای را بلاک نمود. برای این کار شماره‌ای که می‌خواهیم آن را بلاک کنیم باید در لیست مخاطبین تلفن ما موجود باشد. در ابتدا از بخش مخاطبین شماره مورد نظرمان را انتخاب می‌کنیم سپس در قسمت بالا و سمت راست آیکونی که شبیه به مداد است را انتخاب می‌کنیم این آیکن امکان ویرایش مشخصات مربوط به آن مخاطب را به ما می‌دهد.

 در این بخش در بالا و سمت راست آیکون سه نقطه وجود دارد آن را انتخاب کرده و گزینه‌ی All Calls to Voicemail را تیک دار می‌کنیم. با این انتخاب تماس ورودی این مخاطب به پیام صوتی منتقل می‌گردد. علاوه بر روش‌های گفته شده در قسمت تنظیمات نسخه استاک اندروید نیز می‌توان شماره‌ای را بلاک نمود.

 ابتدا وارد بخش Settings می‌شویم و سپس گزینه‌ی Call را انتخاب می‌نماییم، در ادامه لازم است گزینه‌ی Call Rejection و سپس Auto Reject List را انتخاب کنیم. در آخر گزینه Create را انتخاب می‌نماییم. در آخر پنجره‌ای نشان داده می‌شود که می‌توانید نام یا شماره مخاطب مورد نظر خود را به آن اضافه کنید و به این صورت تماس‌های آن مخاطب بلاک خواهد شد.

  مسدود کردن یک شماره در گوشی‌های سامسونگ

 در تلفن‌های سامسونگ به روشی متفاوت می‌توان اقدام به بلاک کردن یک شماره نمود. برای این منظور لازم است تا مراحل زیر را دنبال نمایید.

در صفحه اصلی گزینه Phone را انتخاب می‌کنیم. مانند تصویر سمت راست، More را انتخاب کرده تا تنظیمات بیشتری را مشاهده کنیم. سپس گزینه Settings را انتخاب می‌کنیم. در ادامه گزینه‌های Call blocking یا Call rejection نشان داده می‌شود که از این طریق می‌توانید شماره مورد نظر را به لیست بلاک اضافه کنید.

 روش دیگر استفاده از قسمت Call Log است. در این روش شماره مورد نظر را در حالت انتخاب قرار داده و گزینه‌ی More را انتخاب می‌کنیم. در ادامه گزینه‌ی Block Settings را انتخاب می‌کنیم. سپس به منظور فعال سازی قابلیت مسدود کردن تماس گزینه‌های Call Block یا Message Block نشان داده می‌شود که از آن‌ها برای بلاک کردن استفاده می‌کنیم.

  مسدود کردن یک شماره در گوشی‌های اچ‌تی‌سی

 از طریق محصولات شرکت HTC نیز می‌توان نسبت به مسدود کردن شماره مورد نظر اقدام نمود. ابتدا وارد بخش Phone شده و گزینه‌ی Call History را انتخاب می‌کنیم. بر روی شماره‌ی مخاطبی که قصد بلاک آن را داریم انگشت خود را قرار می‌دهیم. در این حالت گزینه‌ای نشان داده می‌شود. در این گزینه‌ عنوان Block Contact یا Block Caller وجود دارد با انتخاب آن‌ها می‌توان شماره مورد نظر را بلاک نمود.

 مسدود کردن یک شماره در گوشی‌های ال‌جی

 در گوشی‌های LG نیز می‌توان مخاطبی را به سادگی بلاک نمود. وارد بخش Phone می‌شویم و در سمت بالا و راست صفحه آیکون سه نقطه را انتخاب می‌کنیم. سپس گزینه‌ی Call Settings و در ادامه Call reject را انتخاب می‌کنیم. در ادامه گزینه‌ای با عنوان Reject calls from را انتخاب و آیکونی که شبیه به بعلاوه است را انتخاب می‌کنیم. در اینجا شماره شخص مورد نظر را انتخاب کرده تا بلاک شود.

 همچنین از قسمت Settings نیز می‌توان اقدام به بلاک یک شماره نمود. وارد Settings شده و گزینه‌ی Wireless and networks را انتخاب می‌کنیم. سپس گزینه‌ی Call و در ادامه Call reject و در آخر Reject calls from را انتخاب می‌کنیم. از طریق آیکون بعلاوه شماره فرد مورد نظر را انتخاب کرده تا به لیست بلاک اضافه گردد.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...