Jump to content

آموزش تنظیمات اولیه تلویزیون هوشمند


youka

Recommended Posts

تلویزیون های هوشمند دارای مجموعه ای از اپلیکیشن ها و سرویس های آنلاین هستند که کیفیت محتوای آنلاین را افزایش داده و باعث می شوند ببیننده تجربه لذت بخش تری از تماشای برنامه های تلویزیون داشته باشد. در این مطلب قصد داریم به شما نشان دهیم که چطور از مزیت های این دستگاه های هوشمند بهره مند شوید.تقریبا می توان گفت که هر تلویزیونی که این روزها به فروش یک تلویزیون هوشمند به حساب می آید. این به این معنی است که تلویزیون های هوشمند جدید چیزی فراتر از تلویزیون های قدیمی هستند که تنها دریافت کننده سیگنال بودند و می توانستیم حداکثر به آن ها یک DVD player وصل کنیم.در واقع حالا شما می توانید امکانات و قابلیت های بسیار زیادی را در این تلویزیون ها مشاهده کنید. از جمله  سرویس های استریم آنلاین ویدیو مانند YouTube، Netflix، Amazon Prime Video و NowTV در کنار گالری تصاویر، امکان ارسال ویدیو از گوشی به تلویزیون، گوش دادن به موسیقی ، نصب نرم افزار و بازی، و غیره.ممکن است این موضوع کمی گیج کننده باشد، نگران نباشید و تا آخر این مقاله همراه ما باشید. این مطلب برگرفته از سایت آموزش تعمیر کامپیوتر است .

چند توصیه اولیه

همان طور که می دانید در حال حاضر مدل های مختلفی از تلویزیون در بازار وجود است و این مطلب آموزشی به اصول کلی درباره این نوع تلویزیون ها اشاره می کند و یک راهنمای اختصاصی برای دستگاه شما نیست.پیشنهاد ما به شما این است که راهنمای راه اندازی سریع Quick Start guide را که همراه با تلویزیون به شما داده شده است در کنار خود داشته باشید. با این کار می توانید هر زمانی که در طول این مطلب آموزشی احساس نیاز کردید به آن رجوع کنید.

علاوه بر این پیشنهاد می کنیم تا یک کپی از دفترچه راهنمای تلویزیون خود تهیه کنید. معمولا در بسته بندی تلویزیون های جدید این دفترچه ها دیگر وجود ندارند اما اگر شما در گوگل جستجو کنید مطمئنا می توانید به سادگی آن را بیابید.

 سرهم کردن قطعات

 زمانی که شما تلویزیون را از جعبه خارج می کنید و ذرات پلی استرینی را که تلویزیون را در جعبه خود محکم نگه داشته بودند، بیرون می آورید، چند هفته اول چیزی را دور نریزید. زیرا ممکن است مشکلی در دستگاه شما وجود داشته باشد. مرحله بعدی وصل کردن قطعات تلویزیون به یکدیگر است.امروزه بیشتر لوازم جانبی ویدیویی مانند ستاپ باکس ها، کنسول های ویدیویی و دستگاه های پخش کننده Blu-ray از کابل های HDMI استفاده می کنند. این کابل HDMI معمولا همراه با دستگاه مربوطه ارسال می شود اما اگر چنین نبود می توانید تلویزیون های جدیدتر معمولا دارای چندین پورت HDMI هستند که با نام های HDMI1، HDMI2 و غیره نامگذاری می شوند. مهم نیست که از کدام پورت استفاده می کنید زیرا عملکرد همه آن ها یکسان است. اما باید دقت کنید هر پورت HDMI از سمت تلویزیون به کدام دستگاه متصل است تا در زمانی که می خواهید برنامه خاصی را از دستگاه خاصی ببینید بدانید که باید کدام کانال HDMI را از تلویزیون انتخاب کنید. بنابراین زمانی که دستگاه پلی استیشن 4 را به HDMI2 وصل می کنید باید از منوی تلویزیون HDMI2 را برای اجرای بازی انتخاب نمایید.برخی از دستگاه های دیگر مانند ضبط کننده های ویدیویی یا رسیورها ممکن است از کابل های SCART استفاده کنند که با این وجود نیز باز هم باید طبق اصولی که در پاراگراف قبل به آن اشاره شد عمل کنید.آن را به راحتی از فروشگاه های آنلاین با قیمت کم خریداری کنید.

اتصال تلویزیون به اینترنت

روش اول: اتصال با کابل

یکی از عناصر اصلی که یک تلویزیون معمولی را به یک تلویزیون هوشمند تبدیل می کند، دستیابی به اینترنت است. با داشتن این ویژگی می توانید از سرویس های استریمینگ، اپلیکیشن ها، موسیقی و سایر چیزهای دیگر در تلویزیون خود بهره مند شوید.برای داشتن کیفیت بهتر در تصویر پیشنهاد میکنیم مودم خود را به طور مستقیم به تلویزیون متصل کنید. شما می توانید این کار را از طریق یک کابل شبکه که معمولا در همراه تلویزیون و در درون جعبه آن قرار دارد انجام دهید. سپس به پشت مودم خود نگاهی بیندازید و ببینید که آیا پورت آزادی در آن قسمت وجود دارد یا خیر. در اکثر مودم ها معمولا 4 پورت زرد مربعی شکل که با Gig Ethernet یا چیزی شبیه به این نامگذاری شده وجود دارد.تلویزیون های هوشمند دارای مجموعه ای از اپلیکیشن ها و سرویس های آنلاین هستند که کیفیت محتوای آنلاین را افزایش داده و باعث می شوند ببیننده تجربه لذت بخش تری از تماشای برنامه های تلویزیون داشته باشد. در این مطلب قصد داریم به شما نشان دهیم که چطور از مزیت های این دستگاه های هوشمند بهره مند شوید.تقریبا می توان گفت که هر تلویزیونی که این روزها به فروش یک تلویزیون هوشمند به حساب می آید. این به این معنی است که تلویزیون های هوشمند جدید چیزی فراتر از تلویزیون های قدیمی هستند که تنها دریافت کننده سیگنال بودند و می توانستیم حداکثر به آن ها یک DVD player وصل کنیم.

در واقع حالا شما می توانید امکانات و قابلیت های بسیار زیادی را در این تلویزیون ها مشاهده کنید. از جمله  سرویس های استریم آنلاین ویدیو مانند YouTube، Netflix، Amazon Prime Video و NowTV در کنار گالری تصاویر، امکان ارسال ویدیو از گوشی به تلویزیون، گوش دادن به موسیقی ، نصب نرم افزار و بازی، و غیره.

 چند توصیه اولیه

 

همان طور که می دانید در حال حاضر مدل های مختلفی از تلویزیون در بازار وجود است و این مطلب آموزشی به اصول کلی درباره این نوع تلویزیون ها اشاره می کند و یک راهنمای اختصاصی برای دستگاه شما نیست.

پیشنهاد ما به شما این است که راهنمای راه اندازی سریع Quick Start guide را که همراه با تلویزیون به شما داده شده است در کنار خود داشته باشید. با این کار می توانید هر زمانی که در طول این مطلب آموزشی احساس نیاز کردید به آن رجوع کنید.علاوه بر این پیشنهاد می کنیم تا یک کپی از دفترچه راهنمای تلویزیون خود تهیه کنید. معمولا در بسته بندی تلویزیون های جدید این دفترچه ها دیگر وجود ندارند اما اگر شما در گوگل جستجو کنید مطمئنا می توانید به سادگی آن را بیابید.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...