Jump to content

تجربه های سفر یک فرد معلول اما حرفه ای


youka

Recommended Posts

تجربه های سفر مارتین سیبلی (Martyn Sibley)

سفر کردن می‌تواند یک تجربه دلهره ‌آور برای همه باشد و حتی برای کسانی که مشکلات حرکتی دارند، این تجربه دشوارتر خواهد بود. موارد متعددی وجود دارند که باید به آن‌ها فکر کنید: چگونه می‌خواهید به مقصد خود برسید، کجا قرار است اقامت داشته باشید، بیمه، جابجایی فرودگاهی و لیستی که دنباله ‌دار است. تمامی این موارد وقتی‌که ناتوانی یا کم ‌توانی حرکتی داشته باشید، بیشتر خواهد شد: باید کدام تجهیزات را به همراه ببرید؟ آیا خطوط هوایی نیازهای شما را تامین خواهد کرد؟ آیا محل اقامت شما امکانات دسترسی مناسب دارد؟نام من مارتین سیبلی است و یک علاقه‌ مند درجه ‌یک به سفر هستم. من با بیماری SMA (آتروفی عضلانی نخاعی) به دنیا آمده‌ام و به همین دلیل نیز در تمام عمر خود مجبور به استفاده از صندلی چرخ ‌دار خواهم بود.تنها، تفکر در خصوص اینکه سفر برای تمامی افراد امکانپذیر است یا خیر، کافی است که بسیاری را از سفر کردن بازدارد. چیزهای زیادی وجود دارد که باید به آن‌ها فکر کنید. من این مقاله را نوشته‌ام تا کارها را برای شما آسان ‌تر کنم. در ادامه به شما ۱۰ ترفند کارآمد را ارائه می‌کنم که سفرهای در دسترس شما در تعطیلات پیش رو را به تجربه‌ای کم تنش‌تر برای همه تبدیل کند. این مطلب برگرفته از سایت تور کوش آداسی بهار 96 است .

پیش از این‌که به تعطیلات بروید، با فرودگاه و خطوط هوایی خود تماس بگیرید

مسلما هرچقدر زودتر این کار را بکنید، بهتر است و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا برای ورود شما آماده ‌تر باشند. اگر شما از صندلی چرخدار استفاده می‌کنید، دیگر نیازی به رزرو کردن یک صندلی عادی هواپیما نخواهید داشت. با فرودگاه تماس گرفته و درباره پرواز خود به آن‌ها اطلاعاتی داده و اعلام کنید که ممکن است به کمک نیاز داشته باشید. سپس با خطوط هوایی خود تماس گرفته و مواردی دقیقا مشابه را با آن‌ها مطرح کنید. این امر موجب می‌شود که آن‌ها با همکاری بین خود، به شما خدمات و یاری لازم را رسانده و از داشتن یک پرواز خوب توسط شما مطمئن شوند.

با محل اقامت خود در مقصد تماس بگیرید

درست مثل مورد قبل، با هتل خود نیز تماس گرفته و در صورت نیاز به خدمات و کمک خاص، به آن‌ها اطلاعات بدهید. این فرصت خوبی برای شما خواهد بود تا اگر سوالی دارید، از آن‌ها بپرسید و دریابید که آیا محل اقامت شما، امکان دسترسی ‌پذیری مناسب و کامل را برای رفع نیازهای شما در خود جای داده است یا خیر. همچنین پیشنهاد می‌کنم که از آن‌ها بپرسید که آیا تجهیزاتی ویژه مورد نیاز شما را برای اجاره دادن در اختیار دارند یا خیر.

حتما بیمه کامل داشته باشید

ممکن است این مورد هزینه‌ بر باشد ولی ارزش سکه به سکه رقم پرداختی را دارد. اگر در طول تعطیلات خود نیاز به هر نوعی از کمک داشته باشید، آخرین چیزی که نگرانش شوید، صورت حساب سنگین برای بازگشت به خانه است. حتما تمامی شروط موجود را به شرکت بیمه خود بگویید تا تمامی موارد را برای شما پوشش بدهند.

تجهیزات خود را بیمه کنید

بسیاری از افراد به چنین چیزی فکر نمی‌کنند ولی اگر صندلی چرخدار یا سایر تجهیزات شما در طول پرواز بشکند، آنگاه چه خواهید کرد؟ اگر تجهیزات خود را بیمه کرده باشید، در چنین شرایطی تحت پوشش خواهید بود و تجهیزات شما جایگزین شده یا هزینه معادل آن به شما پرداخت خواهد شد.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...