Jump to content

گشت و گذار در بازارهای سنتی هند 2


youka

Recommended Posts

این کشور در کنار دارا بودن مراکز خرید مدرن و زیبا، از تعداد زیادی بازارهای سنتی بهره می برد که در آن دنیایی از رنگ و عطر و شور و نشاط جاری بوده و زندگی با تمامی وجود در گوشه و کنار آن ها در جریان است. در این بازارها هر چیزی که به ذهنتان برسد عرضه شده و هیچ قیمت مشخصی نیز برای اجناس وجود نداشته و مبلغ پرداختی شما برای هر خرید، رابطه ای مستقیم با قدرت چانه زنی شما برای گرفتن تخفیف دارد.

•    لعل بازار، حیدرآباد

اگر شما هم جز آن گروه از افرادی هستید که همیشه نگران نحوه پوشش خود در مراسمی مانند عروسی یا جشن ها هستید، توصیه می کنیم سری به لعل بازار (Laad Bazaar) در حیدرآباد بزنید. این بازار از منطقه باستانی چهار منار منشعب شده و در کوچه های باریک این بازار تقریبا هر چیزی را می توان پیدا کرد. البته عمده دلیل شهرت این بازار ارائه ظروف شیشه ای مشهور حیدرآبادی و النگوهای سنگی است. در بخشی از این بازار نیز انواع تجهیزات و متعلقات لباس عروس، ساری و سایر البسه هندی، مروارید، لباس ها و پارچه های دستبافت، ابریشم، پارچه های زربفت، مخمل، قلاب دوزی های طلائی و …  عرضه می شود. تنها کافی است یک روز را در این بازار سپری کرده و همه نیازمندی های خود برای عروسی را تهیه کنید. این مطلب برگرفته از سایت تور قبرس شمالی است .

زمان: ۸ صبح تا ۱۰ شب

•    بازار کتاب دریاگنج – دهلی

اگرچه امروزه بسیاری از کتاب ها را می توان به صورت آنلاین سفارش داد اما اگر شما جزو عاشقان کتاب هستید، فرصت حضور در بازار کتاب دریا گنج (Book market in Daryaganj) دهلی که فقط در روزهای یکشنبه برقرار می شود را از دست ندهید. در این بازار بیش از ۲۰۰ دستفروش، هزاران جلد کتاب را با قیمت های استثنائی و باور نکردنی ارائه می کنند. انواع مجله و روزنامه های قدیمی از قیمت پایه ۱۰ روپیه (برابر با ۵۵ تومان) شروع شده و شما می توانید در این بازار انواع کتاب ها، مجلات و ژورنال های نایاب و قدیمی را پیدا کنید. انواع کتاب های داستان، کتاب های کلاسیک قدیمی، کتاب های درسی و دانشگاهی ، کتاب های تصویری و کمیک و … در این محل به فروش می رسد.

زمان: یکشنبه ها از سالعت ۶ صبح تا ۹ شب

•    بازار عتیقه فروشی محله یهودی ها- کوچین

بازار عتیقه فروشی محله یهودی ها در شهر کوچین (Antiques market in Jew Town, Cochin) محل ایده آلی برای دوستداران اشیای عتیقه و کسانی است که دوست دارند تزئینات منزلشان به سبک کلاسیک انگلیسی یا پرتغالی باشد. در این بازار، انواع اشیای عتیقه از جمله ظروف برنزی، میزهای قهوه خوری چوبی دست ساز، جعبه های چوبی تزئینی ساخته شده در چین، ظروف شیشه ای تزئین شده و انواع اشیا دیگر به فروش می رسد.در این بازار تعداد زیادی دستفروش که در شناسایی و تشخیص عتیقه جات متعلق به دوره استعمار بریتانیا در هند خبره هستند، وجود داشته و نظر کارشناسی می دهند.

زمان: ۵ صبح تا ۹ شب

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...