Jump to content

مواد غذایی لازم برای مراقبت و زیبایی پوست


youka

Recommended Posts

مواد غذایی لازم برای مراقبت و زیبایی پوست: پوست انسان آینه درون اوست و درون هر فرد بر اساس مواد غذایی دریافتی شکل خواهد گرفت، پس تغذیه مناسب یکی از اصول مهم برای داشتن پوستی شاداب و زیباست. در این مقاله به چند مورد از مواد غذایی مهم برای مراقبت پوست و حفظ چهره ای زیبا و سالم کمک میکند اشاره خواهیم کرد : این مطلب برگرفته از سایت زیبایی پوست است .

 - آب :

تامین آب مورد نیاز بدن به مقدار کافی باعث خروج سدیم از بدن شده و بدن را هیدراته خواهد کرد به همین دلیل پوست شما از انعطاف پذیری و لطافت بیشتری برخوردار خواهد شد. به توصیه پزشکان روزانه حداقل 8 لیوان آب برای بدن ضروری است.

- چای سبز :

این نوشیدنی معجزه آسا غنی از آنتی اکسیدان هاست که علاوه بر مزایای بسیار زیاد نظیر تقویت سیستم ایمنی بدن ، کاهش احتمال ابتلا به سرطان و ... تاثیر بسیار خوبی بر روی شفافیت و زیبایی پوست شما خواهد داشت.

- شیر :

شیر منبع بسیار مناسبی از ویتامین های B12 ، B2 و D می باشد که وجود مقدار کافی از این ویتامین ها در بدن باعث رشد گلبول های قرمز خون که مسئولیت اکسیژن رسانی به اندام های داخلی را دارند می شود و رسیدن اکسیژن بیشتر به پوست و مو باعث جوان ماندن آنها خواهد شد.

- ماست :

ماست علاوه بر دارا بودن تمام خصوصیاتی که برای شیر عنوان کردیم دارای باکتری های مفیدی است که به لطافت پوست کمک میکند همچنین در صورتی که به عنوان ماسک برای پوست استفاده شود باعث آبرسانی مناسب و پاکسازی پوست می شود.

- سرکه سیب :

یکی از مواد غذایی مفید برای مراقبت پوست و حفظ زیبایی پوست سرکه سیب است. این محصول می تواند PH طبیعی پوست و مو را متعادل سازد، به همین سبب اگر برای مراقبت به طور مرتب بر روی مو استفاده شود پس از مدتی شما شاهد موهایی نرم، درخشان و لطیف خواهید بود.

نحوه استفاده از آن بدین شکل است که پس از شستشوی موها با شامپو میزان برابری از سرکه سیب و آب را مخلوط کرده و موها را به آن آغشته نمائید پس از چند دقیقه ماساژ آن بر روی پوست سر و موها آن را آبکشی نمایید. همچنین از این محلول برای حفظ تعادل چربی و خشکی پوست هم می توانید استفاده کنید.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...