Jump to content

سبک روستیک


poyano

Recommended Posts

سبک روستیک یا به عبارتی سبک طراحی به روش قدیمی، بر پایه طبیعت و استفاده از مواد طبیعی و خام بنیاد نهاده شده و تلاش دارد تا احساس و الهامی از طبیعت را در فرد زنده کند. در حقیقت در دنیای امروز که زندگی ماشینی عرصه را برای حضور در طبیعت تنگ کرده است، سبک روستیک می کوشد با استفاده از متریال ها به گونه ای که تا حد امکان به فرم و بافت طبیعی خود نزدیک باشند، فضای زندگی را تلطیف کرده و با استفاده از المان های طبیعی، دوری انسان امروز از طبیعت را جبران نماید.

177.jpg

این سبک با به کارگیری مصالح طبیعی مانند کنده و شاخه درخت، پوست درختان خشک شده، تنه و الوارهایی که کاملا پرداخت نشده، آجر و خشت طبیعی، الیاف و کنف، کاه گل و دیگر متریال طبیعی در واقع طبیعت خالص را به درون فضا دعوت می کند. سبک روستیک با بهره بردن از بافت ارگانیک و طبیعی، گرمایی خوشایند را به فضا بخشیده و فضایی پر از آرامش، صداقت و سرشار از حس زندگی را فراهم می نماید.

243-1024x683.jpg

اگرچه سبک روستیک بیشتر در فضاهای ویلایی، کوهستانی و روستایی به کار می رود، اما از آنجایی که این سبک فضایی بی غل و غش و برگرفته از طبیعت را می سازد، به کارگیری آن در فضای شهری خالی از لطف نبوده و می تواند با ایجاد نوعی حس به عقب برگشتن و ارتباط با زمان های گذشته و برانگیختن حس نوستالژی، طبیعت، آرامش و زیبایی های آن را برای افراد به ارمغان آورد.

در ادامه به مهمترین ویژگی های سبک روستیک می پردازیم.

 

رنگ

در سبک طراحی روستیک، رنگ ها بیشتر از طبیعت اقتباس می شوند. رنگ هایی با تناژ جواهری مانند سبز و قرمز و یا رنگ های خاکی مانند قهوه ای و کهربایی کاربرد بسیاری دارند. برای استفاده از رنگ های زنده در فضا، بهتر است آن ها را در وسایل جانبی به کار ببرید.

 

لینک منبع:سبک روستیک شرکت معماری و دکوراسیون داخلی پویانو 

http://pooyano.com/

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...