Jump to content

۴ مراسم عجیب از گوشه و کنار دنیا که نمی دانید!


youka

Recommended Posts

آداب و رسوم عجیب

هر چه بزرگتر می شویم، آشنایی با چیزهایی که از دوران کودکی با آنها بزرگ نشده ایم، بیشتر به نظرمان عجیب می رسد. حتی ممکن است موقع امتحان یک تجربه ی جدید، احساس ناراحتی کنیم و حتی خوردن یک غذای جدید برای خیلی از ما یک چالش بزرگ است! اما باید بدانید زندگی در دنیای امروزه، دیدن و امتحان کردن تجربه های جدید را می طلبد و از این راه است که می توانیم صبورتر شویم و خودمان را با شرایط مختلف تطبیق دهیم. در اینجا به شما چند جشن و مراسم مختلف و آداب و رسوم عجیب از فرهنگ های دیگر معرفی می شود که احتمالا تا حالا هیچ چیزی از آنها نشنیده اید. این مطلب برگرفته از سایت تور وارنا است .

۱- Fiesta de las Natitas

در کشور بولیوی، خیلی از مردم بر این اعتقادند که مرگ پایان زندگی نیست و فقط با اتفاق افتادن آن، وارد فاز جدید از زندگی می شوید. به همین دلیل مردم بولیوی جمجمه ی افرادی را که دوستشان دارند کنار خود نگه می دارند و با آن مثل یکی از اعضای دوست داشتنی خانواده برخورد می کنند و بر این باورند که باعث امنیت و حفاظت از خانه می شود. در روز ۸ نوامبر هر سال، مردم بولیوی در قبرستان ها جمع می شوند و Fiesta de las Natitas را جشن می گیرند، جشنی که در آن جمجمه های سر را به قبرستان برده و یاد گذشتگانشان را جشن می گیرند.

۲- آیین مذهبی قبیله ی Satere-Mawe

شاید این رسم را بتوان یکی از بی رحمانه ترین آداب و رسوم روی زمین دانست. در این رسم، مردمان قبیله ی Satere-Mawe که در کنار رود آمازون زندگی می کنند، تا زمانیکه دستشان را در چسب هایی که پر از مورچه های گلوله ای (Bullet Ants) است نکنند، به عنوان عضوی از جامعه ی بالغ شناخته نمی شوند. به این دلیل به این مورچه ها، مورچه های گلوله ای گفته می شود که نیش بسیار دردناکی درست شبیه فرو رفتن گلوله ای در بدن دارند. بعد از این، این مردان جوان باید در حالیکه دست هایشان در این چسب ها به مدت ۱۰ دقیقه است، شروع به پایکوبی کنند تا درد را فراموش کنند.

۳- مراسم خاکسپاری یانومامی (Yanomami)

یکی دیگر از قبایل جنوب آمریکا که آیین عجیب و غریبی دارند، قبیله ی یانومامی در کشور برزیل و ونزوئلا است. وقتی یکی از افراد قبیله بمیرد، جسد او سوزاند شده و خاکستر آن را در نوعی سوپ ریخته و افراد درجه ی یک خانواده ی فرد مرده از آن سوپ می خورند. یانومامی ها بر این عقیده اند که از این راه، روح فرد مرده تا ابد در بدنشان زنده می ماند. آنها باور دارند جسد فرد مرده ای که سوزانده نشود تا زمانیکه این اشتباه درست نشود، در جستجوی دوستان و خانواده اش خواهد بود.

۴- رسم ازدواج قبیله ی تایدونگ (Tidong) اندونزی

مراسم ازدواج یکی از خاطره انگیزترین مراسم ها در همه جای دنیا است، خانواده ها کنار هم جمع می شوند و فقط شادی است و جشن و پایکوبی. این جشن پر خاطره در کشور اندونزی با یک مراسم بسیار خاص همراه است. در قبیله ی تایدونگ اندونزی، پسر و دختر از هم جدا می شوند و تا زمانی که پسر چند آواز عاشقانه برای عروس نخواند، حق دیدن او را ندارد.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...