Jump to content

چه بالشی برای سفرهای هوایی انتخاب کنیم؟2


youka

Recommended Posts

هزینه خرید بالش مسافرتی. زیاد هزینه کنیم یا ارزان بخریم؟

بدیهی است که این هم یکی از فاکتورها است و باید آن را با بودجه‌ی خودتان بسنجید. بالش‌های متفاوت با قیمت‌های متفاوت وجود دارد. بنابراین برای همه‌ی افراد با بودجه‌های مختلف یک گزینه وجود دارد.

من بالش‌های ارزانی داشته‌ام که بسیار خوب برایم کار کرده‌اند و متاسفانه برای بالش‌های دیگری پول زیادی داده‌ام که ابدا ارزش نداشته‌ است. این فقط یکی از ویژگی‌های بالش مسافرتی است، پس برای آن خیلی زیاد هزینه نکنید. این مطلب برگرفته از سایت تور بلغارستان است .

جنس بالش

بالش‌های مسافرتی بادی معمولا با لایه‌ای شبیه به پلاستیک پوشانیده‌ شده‌اند و این ممکن است باعث شود که عرق کنید یا راحت نباشید. به‌همین دلیل ممکن است لازم باشد پیش از استفاده، پارچه‌ای به دور آن بپیچید.

بالش‌های مسافرتی فومی راحت هستند و حمایت کافی از سر و گردن شما را انجام می‌دهند، اما لازم است کیفیت فوم آن‌ها ارزیابی شود چرا که بعضی از آن‌ها سفت‌تر از بقیه هستند. به‌خاطر داشته باشید که فوم‌های شکل‌پذیر ممکن است راحت باشند، اما باعث می‌شوند عرق کنید.

برخی بالش‌ها با منجوق‌های ریز پر شده‌اند و پشتیبانی لازم را نیز ایجاد می‌کنند، اما وزن سنگین‌تری دارند. می‌توانید این بار اضافی را با خود حمل کنید؟

کوسن‌های از جنس پر یا کرک هم بسیار سبک هستند اما استحکام کافی برای نگه‌داشتن سر و گردن را ندارند. به نظرم این انتخاب کمی دور از ذهن است.

دو انتخاب دیگر، پلی استر و پشم است. هر دو ارزان و سبک هستند اما به اندازه‌ی کوسنی که با منجوق‌های ریز پر شده، محکم و مناسب نیستند.

بالش مسافرتی شما چقدر قابل استفاده خواهد بود؟

برای اینکه بدانید یک محصول چقدر عمر می‌کند به توضیحاتش مراجعه کنید. همچنین بدانید هر چقدر که پول بدهید، از آن استفاده خواهید کرد. اگر بسیار سفر می‌کنید یا دچار مسائل پزشکی هستید، برای خریدن یک بالش ایده‌آل هزینه‌ی بیشتری صرف کنید. اگر فقط سالی یک بار سفر می‌کنید، می‌توانید کمی خسیس‌تر باشید.

چقدر فضا اشغال می‌کند؟

احتمالا کوچک‌ترین بالش، نوع بادی آن خواهد بود، اما لازم است هر بار که سوار هواپیما می‌شوید آن را باد کنید. بسیاری از این بالش‌ها تا شده و در کیفی که برای حمل آن هستند، قرار می‌گیرند. باز هم یادآور می‌شویم که پیش از خرید، ابعاد را چک کنید. من معمولا بالشم را روی کیف دوشی کجی که با خودم داخل هواپیما می‌برم آویزان می‌کنم.

آیا می‌توانید بالش را به کیف‌تان آویزان کرده و سختی حمل آن را به جان نخرید؟ آیا می‌توانید آن را در ساک دستی‌تان جای دهید؟

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...