Jump to content

حتی اگر بخواهید هم نمی توانید به این مکان ها بروید!


youka

Recommended Posts

مکان هایی که نمی توان به آنجا رفت!

وقتی در حال برنامه ریزی برای گذراندن تعطیلات هستید به جاههای مختلفی برای سفر فکر می کنید. بعضی از نقاط یا جاذبه هایی در جهان هستند که هیچوقت اجازه ندارید سفری به آنجا داشته باشید و یا از آن ها بازدید کنید، البته دلایل قابل قبولی پشت این ممنوعیت وجود دارد!  در این پست می خواهیم شما را با این مکان های ورود ممنوع آشنا کنیم تا آن ها از لیست سفر خود خط بزنید . این مطلب برگرفته از سایت تور بدروم تابستان96 است .

جزیره سنتینل شمالی، آندامان

جزیره سنتینل شمالی از جزایر زیبا و خوش آب و هوایی است که در آنسوی سواحل تایلند قرار گرفته و قبیله ای در آن زندگی می کنند. این جزیره استوایی زیبا با تپه های مرجانی بزرگ احاطه شده که هر قایقی که به آن نزدیک شود را از بین می برد. حتی اگر موفق شوید از این تپه های مرجانی عبور کنید افراد این قبیله در آنسوی تپه ها منتظر شما هستند! اهالی این قبیله خیلی خطرناکند و هیچکس از زیر دست آن ها زنده بیرون نمی رود! در اوایل سال ۲۰۰۰ دو ماهیگیر راه را گم می کنند و به صورت اتفاقی به سواحل این جزیره می روند اما افراد این قبیله بعد  از پیدا کردن آن ها هر دو را می کشند. به دلایل امنیتی حتی نباید به ۵ کیلومتری شعاع این جزیره نزدیک شد!

جزیره سورت، ایسلند

در سال ۱۹۶۳ فوران آتشفشان باعث شد که جزیره سورت به وجود بیاید. امروز هیچ کس اجازه ندارد به نزدیکی این جزیره برود چون باید دست نخورده باقی بماند. فقط دانشمندان می توانند وارد این جزیره شوند تا درباره آن مطالعاتی انجام دهند.

شهر متروکه پریپیات، اوکراین

شهر پریپیات در سال ۱۹۷۰ تاسیس شد و حدود ۴۹ هزار نفر در آن زندگی می کردند اما در سال ۱۹۸۶ یک روز بعد از فاجعه هسته ای چرنوبیل برای همیشه تخلیه شد.

جزیره مارها، برزیل

جزیره مارها که در آنسوی کشور برزیل قرار دارد پر از مارهای خطرناک است. این مارها نیشی دارند که پوست انسان را از بین می برد و خیلی سریع باعث مرگ می شود. پیش بینی شده که در این جزیره چهار هزار مار وجود دارد به همین دلیل دولت برزیل رفتن به آنجا را ممنوع کرده است. جزیره مارها برای بسیاری از افراد مثل کابوس است!

جزیره دیگو گارسیا، مجمع الجزایر شاکوس

دیگو گارسیا جزیره ای کوچک و زیبا در وسط اقیانوس آرام است که زمانی در آن بیش از ۲۰۰۰ نفر زندگی می کردند. در سال ۱۹۷۳، بریتانیا همه مردم را از این جزیره بیرون کرد تا آمریکا بتواند در این مکان پایگاه نظامی بسازد، امروز همچنان ارتش آمریکا از این جزیره استفاده می کند.

خزانه جهانی بذر سوالبارد، نروژ

در این خزانه که در جزیره سوالبارد نروژ قرار دارد ۸۶۴۳۰۹ بذر نگهداری می شود، این بذرها در شرایطی کاملا خاص و ویژه محافظت می شوند تا آسیبی به آن ها وارد نشود و در صورت وقوع هر گونه فاجعه ای در جهان بتوان به کمک این بذرها دوباره آن ها را به عمل آورد. فقط افراد بسیار کمی در صورت کشف بذرهای جدید می توانند وارد این خرانه شوند.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...