Jump to content

آشنایی با دکوراسیون مراکشی


youka

Recommended Posts

دکوراسیون مراکشی بر اساس استفاده از رنگ‌های شاد، طرح‌های متنوع، اتاق‌های زیبا و حیاط‌های کاشی شده است. اگر این سبک مطابق با سلیقه شماست، با الهام از طرح‌های متنوع مراکشی، زیبایی را به خانه خود آورید.

 امروزه بسیاری از طراحان (پارچه و کاغذ دیواری) از طرح‌های مراکش و سایر کشورهای اسلامی ایده می‌گیرند و نتیجه کار آن‌ها ایجاد طرحی زیبا از تلفیق هنر غرب و شرق است.

افتخار مردم مراکش در میهمان‌نوازی آن‌هاست و این مهم و گرمی برخورد در طراحی و سبک به کار رفته در اتاق‌های آن‌ها به چشم می‌خورد. این مطلب برگرفته از سایت دکوراسیون خانه است .

- برای ایجاد این نوع دکوراسیون، چیدمان مبل‌های اتاق پذیرایی را طوری انتخاب کنید که یک نیمکت و دو صندلی روبه‌روی هم و یک میز بزرگ جهت سرو غذا و نوشیدنی در وسط باشد.

- تلویزیون را داخل دکورهای در دار قرار دهید و فقط برای برنامه‌های مورد علاقه از آن استفاده کنید. به این ترتیب وقت بیشتری را با خانواده و عزیزان می‌گذرانید.

- راحتی‌های کوتاه و گرد چرمی (عثمانی) با رنگ‌های شاد را در اتاق پخش کنید.

- استفاده از میزهای چوبی و رنگی شاد، فرش‌های دستباف، میزهای پلیش‌خورده، سینی‌های برنجی، صندلی‌ها و میزهای کناری کنده‌کاری شده، کوسن‌های نرم، پرده‌های زیبای ابریشمی، چرم و صنایع دستی را فراموش نکنید.

- رنگ دیوارها را مطابق دکوراسیون داخلی مراکشی، روشن و ترجیحا آبی و زعفرانی انتخاب کنید اما اگر در انتخاب رنگ خیلی پرجرات نیستید، رنگ‌های کرم و سفید به شرطی که از پارچه‌های رنگی و کوسن‌های متعدد استفاده شود، همان تاثیر را خواهند داشت.

- گلیم یا فرش طرح‌دار مراکشی، دکوراسیون شما را تکمیل می‌کند.

- طرح مراکشی شاید به دلیل استفاده از کاشی‌های به شکل هندسی به نام زیلیج شهرت یافته است. این کاشی‌های کوچک به وفور در تمام شهرهای مراکش در تزیین دیوارها و کف ساختمان‌های قدیمی، سالن‌ها و حوضچه‌های معابر عمومی دیده می‌شوند. ارزش آن را دارد که با بررسی طرح‌های این نوع موزاییک‌ها، طرز ساخت آن‌ها را یاد گرفته، از هنر خود در قسمت‌های مختلف (مانند دیوارها یا به عنوان حاشیه) استفاده کنید.

- علاوه بر طرح‌های مراکشی به عنوان تم اصلی، استفاده از وسایل چوبی کوچک افریقای شمالی زیبایی منزل شما را چند برابر می‌کند.

- استفاده از رنگ‌های گرم همراه با فانوس‌های شیشه‌ای و شمع‌های متعدد فضایی صمیمی ایجاد می‌کند.

- با رسیدن میهمان‌ها، با چای نعناع که داخل لیوان‌های شیشه‌ای مراکشی با حاشیه طلایی ریخته‌اید، از آن‌ها پذیرایی کنید.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...