Jump to content

افسانه هایی از سوشی که هر گردشگری باید بداند!


youka

Recommended Posts

حقایقی نادرست از سوشی

سوشی فقط یک غذا نیست و خیلی بیشتر از چیزی است که به همراه چند دوست بخواهید به یک رستوران بروید و ماهی خام سفارش دهید! قبل از اینکه سوشی در دهه ی ۱۹۹۰ به آمریکا برسد، تاریخی خیلی جالبی در ژاپن داشت. افسانه ها و شایعات در مورد این غذا به اندازه ی انواع آن متنوع است! اگر شما هم از آن دسته طرفداران سرسخت سوشی هستید، وقت آن رسیده تا کمی اطلاعاتتان را از این غذا بالا ببرید و حقایقی نادرست از سوشی را از ذهنتان دور بریزید:

هیچ وقت در روز دوشنبه سوشی نخورید

دورانی وجود داشت که رستوران هایی که ماهی سرو می کردند به دلایلی که خودشان می دانستند فقط در روزهای سه شنبه و چهارشنبه باز بودند. این موضوع در دوران قدیم درست بود اما حالا که در دنیای مدرن زندگی می کنیم لازم نیست تا روزهای خاصی را به خوردن سوشی اختصاص دهیم! این مطلب برگرفته از سایت تور الانیا است .

هر چه تازه تر بهتر

حتما تا حالا این صحنه را که خرسی در حال پرسه در رودخانه است و ناگهان ماهی تازهی ای را صید کرده و می خورد را در برنامه های حیات وحش دیده اید. واقعیت این است که تازه تر بودن همیشه به معنای بهتر بودن نیست، بیشتر ماهی ها همان لحظه که صید می شوند، فورا در قایق فریز می شوند. فرآیند فریز شدن کمک می کند تا ماهی مدت بیشتری دوام آورد و همچنین تمام انگل هایی که ممکن است در بدن ماهی وجود داشته باشد هم کشته شود. همه ی سرآشپزان ماهر دنیا می دانند که ماهی خوب، ماهی ای است که کمی از از صید آن گذشته باشد و اصطلاحا سن دار باشد.

سوشی باعث ایجاد ناراحتی های معده می شود

حقیقت این است که بعضی میکروب ها را می توان در هر نوع گوشت پیدا کرد و این موضوع در مورد تمام گوشت های نپخته و خام صدق می کنند و فقط مختص سوشی نیست. اما خوشبختانه همانطور که در بالا گفته شد، فرآیند فریز شدن گوشت باعث کشته شدن تمام انگل ها می شود.

سوشی به معنای ماهی خام است

در حالی که خیلی ها فکر می کنند خوردن سوشی به معنای خوردن ماهی های کوچک خام است، سوشی در واقع نوعی برنج سرکه دار سرد است که در سوشی استفاده می شود و ماهی فقط یک چاشنی فانتزی در آن است!

سوشی غذای سالمی است

به طور ذاتی سوشی غذای سالمی نیست و حتی از خیلی از وعده های ما ناسالم تر است. مثلا سس سویایی که روی آن ریخته می شود، هر قاشق آن حدود ۱۰ کالری و هر تکه از آن حدود ۳۰ تا کربوهیدارات دارد و تازه این قبل از اضافه کردن هر مواد دیگری به آن است.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...