Jump to content

نکاتی درمورد کاهش مصرف انرژی در خانه پیش ساخته 2


youka

Recommended Posts

نکته هشتم:فیلتر کوره را عوض کنید. ( تمام وسایلی که از خود حرارت ایجاد می کنند مانند موتورخانه ، آبگرمکن ، یخچال دارای فیلتری می باشند که به عنوان عایق عمل می کند و مانع از اتلاف انرژی می شوند، روش کار این عایق به گونه ای است که هوای آلوده را فیلتر می کند و هوای پاک به دستگاه مد نظر مانند کوره آبگرمکن، موتور یخچال و غیره می دهد و این امر باعث تسریع عملکرده کوره شده و در بازدهی آن نقش به سزایی دارد.)

افراد متخصص پیشنهاد می کنند که فیلتر هوایی کوره هر ماه می بایست تعویض شود ، چه در فصل گرما و چه در فصل سرما . فیلترهای کثیف و غبارگرفته جلوی عبور هوا را می گیرند، از بازدهی انرژی می کاهند و باعث زخمی شدن کوره می شوند ، تعویض فیلتر کوره ، باعث کاهش 5/1 % از هزینه برق مصرفی می شود. این مطلب برگرفته از سایت کانکس است .

نکته نهم:در داخل ویلای پیش ساخته خود گرما را کاهش دهید.

گرم کردن خانه پیش ساخته خود به تنهایی 31% از مبالغ انرژی مصرفی یک خانوار را در برمیگیرد. با کاهش هریک درجه از دمای خانه خود میتواند 5% از هزینه مصرفی برق خود بکاهید.

نکته دهم:سرما را داخل ساختمان پیش ساخته کاهش دهید.

سرد کردن فضای پیش ساخته نیز همانند گرم کردن آن هزینه بر و انرژی بر است. با تنظیم ترموستات روی دمای بالاتر می توان مصرف برق و انرژی مصرفی را کاهش داد. پنکه های سقفی می توانند درکاهش دما کمک کنند، اما به یاد داشته باشید که پنکه ها تنها افراد را خنک می کنند، نه اتاق را. بنابراین هنگامی که از ویلای پیش ساخته خود خارج می شوید پنکه ها را خاموش نگه دارید. این کار 2/0 از هزینه برق مصرفی را کاهش می دهد.

نکته یازدهم:یخچال های اضافی را دور بریزید.

نگه داشتن یخچال های اضافی متصل به برق در گاراژ یا انباری پیش ساخته باعث می شود 100 دلار خرج اضافه روی دستتان بگذارد بابت مصرف برق.

اگر دوتا یخچال قدیمی در خانه خود دارید ، و به فضای داخل هر دوتای آنها نیازمندید ، میتوانید به جای آنها یک یخچال مدل جدید با فضای حجیم تر با بازدهی بالاتر بخرید و از آن استفاده کنید. این کار 5/4% از مصرف برق شما را کاهش میدهد.

نکته دوازدهم:ترموستات های تنظیم شونده نصب کنید.

ترموستات های تنظیم شونده می توانند دمای اتاق پیش ساخته را طبق برنامه ای که شما داده اید حفظ کنند یا تغییر دهند ، اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که وقت خوابیدن و یا بیرون از خانه وسایل گرمکن یا سردکن را باهمان دما رها میکنید ، این ترموستات ها می توانند هزینه هنگفتی را از روی دوش شما بردارند.

ترموستات ها حدود 5/4 الی 2/8 % از هزینه مصرفی برق را می کاهند.

نکته سیزدهم:در ویلاهای پیش ساخته خود درزهای هوایی و سوراخ ها را بگیرید.

هوای گرم در زمستان و هوای سرد در تابستان از منافذ اطراف درب ، پنجره ها، جعبه های الکتریکی ، دیوارهای خروجی به بیرون هدر می روند، درزهای درب و پنجره را با چسباندن درزگیر و یا اسپری کف به حداقل برسانید، جعبه های الکتریکی را با لاستیک های درزگیر بپوشانید ، این کار 5/1 % از هزینه برق مصرفی را کاهش می دهد. ویوناکانکس نیز برای رفع این مشکل در ساختمان پیش ساخته سفارشی شما، روشی را در نظر گرفته است که آن استفاده از پنجره های دوجداره upvc جهت جلوگیری از اتلاف انرژِی می باشد.

نکته چهاردهم:کانال ها را درزگیری کنید.

کانال های فلزی همواره نشتی هوا دارند، به خصوص وقتی که قدیمی می شوند. درزگیرهای مفصلی و درزگیرهای کانالی جلوی نشتی هوا را میگیرند ، باعث تقویت بازدهی کانال می شوند و از ورود حشرات و گرد و غبار به داخل کانال جلوگیری می کنند ، این کار 2/9% از هزینه برق مصرفی را می کاهد.

نکته پانزدهم:عایق بندی درزها

به طور متوسط دو عمل مفید دیگر باعث می شود تا هزینه برق مصرفی خود را به نحو چشم گیری کاهش دهید. عایق کردن منافذ کف زمین، عایق کردن قرنیزها ، باعث می شود تا 10% از هزینه برق مصرفی را کاهش دهید

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...